Спеціальні потреби

Верховна Рада відправила Яценюка у відставку


Український парламент у середу таки проголосував за відставку спікера Арсенія Яценюка. Все це супроводжувалося черговими конфліктами та силовим протистоянням у Верховній Раді.

Хмари над Арсенієм Яценюком почали збиратися ще у вівторок. Він навіть телефонував президенту, аби розказати йому новину про бажання парламенту позбавити його спікерського крісла. Спікер каже – Ющенко нічого про це не знав, відставку, мовляв, намагалися зробити тоді, коли президент за кордоном. Однак, у середу нічого не змінилося. Вже зранку його відсторонили від ведення засідань. Єдиним заступником нашоукраїнця Яценюка виявився Блок Юлії Тимошенко.

Тимошенківці вирішили взяти під контроль систему Рада, аби запобігти, як вони кажуть, незконному голосуванню картками за зняття спікера. Олекснадр Лавринович, який вів засідання, відразу заявив – такі дії караються законом.

Далі вже регіонали перебралися за скло до операторів системи Рада. Традиційно зчинилася бійка, внаслідок чого депутати поламали столи, розбили скло та окуляри один одному. Однак це відставці не завадило. Голосування картками відбулося – 233 голоси «за». Відставили Яценюка комуністи, литвинівці, регіонали та десять його ж однопартійців з НУ-НС. Хоч лідера регіоналів, його сина та Рената Ахметова в той час у залі не було, їх картки за це проголосували.

Сам Яценюк ставиться до відставки іронічно. Він збирається створювати власну політичну силу, а експерти мусять гадати, на яке ж крісло – прем’єрське чи президентське замахнувся 34-річний екс-спікер. Куди хоче повернутися Яценюк, який вже встиг попрацювати і міністром економіки, і міністром закордонних справ, і головою Нацбанку і замом у президентській канцелярії – це питання перше. Друге – хто буде новим спікером. Поки що найчастіше лунає прізвище Литвин.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG