Спеціальні потреби

Пріоритети Обами протягом перших ста днів роботи


Коли президент Франклін Рузвельт приступив до виконання президентських обов’язків у розпал Великої депресії у 1933-му році, він розпочав велику реформу законодавства. З того часу у Сполучених Штатах стало традицією оцінювати досягнення президента протягом його перших ста днів в офісі. Під час своєї першої прес-конференції Барак Обама заявив, що перше, що він планує зробити, – переконатися, що Конгрес швидко запровадить необхідні заходи для покращення економічної ситуації у США:

«Найпершим пріоритетом є поширення програми з надання допомоги безробітним, які не можуть знайти роботу у часи сповільнення економіки. І вже давно пора запровадити план із стимуляції економіки. Я про це говорив протягом останніх місяців своєї кампанії – ми маємо це зробити. Також ми маємо вирішити проблему впливу фінансової кризи на інші аспекти економіки».

Президенти оголошують про пріоритети своєї Адміністрації, зокрема у щорічній промові про стан держави. Втім, забезпечити підтримку своїм діям у Конгресі не так вже і легко. Представник фонду «Герітадж» Браян Дарлінг каже:

«Президенти насправді мають не так багато влади у забезпеченні виконання власного плану дій. Вони можуть запропонувати його Конгресу. Вони можуть попросити Конгрес прийняти ідеї, як, наприклад, зменшення податків для середнього класу. Але Конгрес має можливість прийняти власні закони, поправки до законів і проголосувати за законопроект в тій формі, яку вони вважають за найкращу, і тільки потім подати законопроект на підпис президенту».

Втім, у цьому плані в Барака Обами є певна перевага – більшість в обох палатах Конгресу має Демократична партія. Історик Американського університету Алан Лічтман каже:

«Уроки попередників полягають у тому, що треба запроваджувати зміни швидко. Час, коли це можна зробити на законодавчому рівні, дуже обмежений. У Рузвельта було сто днів. Рональд Рейґан здійснив свою «Революцію Рейґана» менше, ніж за рік. В Обами немає багато часу, особливо у розпал економічної кризи».

Незважаючи на перевагу демократів у Сенаті та Палаті представників, республіканці все ще можуть бути потужною опозицією, – каже головний редактор політичного звіту Ротенберга Натан Гонзалес:

«Буде певний період, коли Республіканська партія чекатиме та спостерігатиме – їм треба перегрупуватися після програшу виборів. Вони будуть спостерігати за демократами, особливо за тим, що ті роблять не правильно, а потім представлять свою позицію».

Перемога Обами викликала ентузіазм навколо світу. Професор Джорджтаунського університету Марк Ром каже, що чимало уваги протягом перших ста днів в офісі буде зосереджено на зовнішній політиці:

«Я передбачаю, що він також буде активним у зовнішній політиці, намагаючись відновити імідж Америки – він зустрічатиметься з лідерами закордонних країн – звичайно, не без передумов, – та запропонує шляхи, як зробити США більш відкритими до багатостороннього співробітництва, ніж у минулому, та спробує відновити моральний престиж Америки у світі.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG