Спеціальні потреби

У Каліфорнії протестують проти дискримінації одностатевих шлюбів


Для Каліфорнії нещодавні вибори були чимось більшим, ніж обранням наступного президента США. Паралельно відбувся референдум щодо пропозиції №8 – скасування підтримки держави одностатевим шлюбам. І в американському штаті, відомому своїми ліберальними поглядами, ця пропозиція несподівано знайшла підтримку. В той час, коли вся країна та весь світ святкують перемогу Барака Обами, як свідчення закінчення дискримінації за однією ознакою – кольором шкіри – у Каліфорнії вже четверту ніч поспіль тривають протести проти дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації.

Організатор акцій протесту Ін Томпсон каже, що основна тема – скасування поправки №8, яка дискримінує права одностатевих пар.

З тих пір як виборці проголосували за поправку, що обмежує шлюби виключно союзом між чоловіком та жінкою, опоненти протестують щоночі. Кількість протестуючих нараховує десятки тисяч. Лесбійська пара, яка подала позов до Верховного суду Каліфорнії проти пропозиції, зазначає:

«Конституція США каже, що більшість не може обмежувати права меншості. Отже це є неконституційним».

У п’ятницю прихильники одностатевих шлюбів протестували перед мормонським храмом у Солт-Лейк-Сіті в Юті. Вважається, що мормонська церква була основним фінансовим донором пропозиції №8. Деякі прихильники рівноправ’я за ознакою сексуальної орієнтації закликають до бойкоту всього штату Юта. Втім такі дії лише викликають зворотний спротив. Голова Організації «Католики за спільне добро» Білл Мей зазначає:

«Те, що вони роблять – просто неймовірно. Виступати проти мормонської церкви, змальовуючи їх ненависниками. Вони роздмухують антирелігійні настрої».

Мер міста Сан-Франциско Ґевін Ньюсам каже, що прийняття пропозиції №8 викликає чимало питань:

«Я думаю, що люди ще до кінця не усвідомили, що сталося у Каліфорнії. Це не так, як всі інші ініціативи проти одностатевих шлюбів. Одностатеві шлюби вже були легальними у Каліфорнії».

Пропозиція знайшла підтримку в аграрній частині штату та серед афро-американців. Доля ж тих 18 тисяч одностатевих пар, які вже встигли одружитися протягом чотирьох місяців, коли одностатеві шлюби були легальними у Каліфорнії, залишається невизначеною. Генеральний прокурор штату Джеррі Браун каже:

«Я вірю, що їхні шлюби є дійсними. Але одна річ, у що вірю я, як генеральний прокурор штату, а інша – що скаже Верховний суд Каліфорнії з цього приводу».

Очікується, що до судів Каліфорнії буде поданий не один позов проти цієї поправки, а багатотисячні протести прихильників рівноправ’я за ознакою сексуальної орієнтації триватимуть і далі.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG