Спеціальні потреби

Проблема кліматичних змін очима молодих художників


У Нью-Йорку в штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй проходить пересувна виставка картин у виконанні дітей. Це – найкращі з 200 тисяч картин намальованих протягом останніх 17 років у рамках міжнародного конкурсу. Спонсор змагань – Екологічна програма ООН – минулого тижня в Нью-Йорку продала деякі з найкращих творів з під молотка аби дати розголос проблемі кліматичних змін. На аукціон у Нью-Йорку Екологічна програма ООН привезла кількох авторів малюнків з різних континентів.

Виконавчий директор Екологічної програми ООН Ахім Стайнер каже: «Цього року ми вирішили вибрати деякі з цих картин, щоб дати дітям, молодим людям, можливість висловити свої погляди про кліматичні зміни, екологічні виклики, про те, яким вони бачать своє майбутнє, а також про наш обов’язок діяти вже сьогодні».

Найкращі картини намалювали діти з України, Росії, Вірменії, Таїланду, Китаю, Нігерії та Кенії. Деякі роботи оптимістичні. Інші змальовують негативні наслідки глобального потепління. Деякі відображають людський розпач. Молода художниця із США Кетерін Лью так ділиться враженнями від виставки:

«У світлі зображено все добре, все, що ми повинні робити і використовувати, а поза світлом все погане, зламане і те, чого ми не повинні уживати».

У свої чотирнадцять років Ґай Ніндорера вже став свідком голоду викликаного кліматичними змінами у його країні, Бурунді. Його малюнок показує дві можливі долі для світу, зображені на протилежних сторонах старого дерева:

«Якщо ми далі будемо нищити довкілля, ми можемо всі загинути. Сьогодні ми є жертвами діяльності людини, власної діяльності. Я вважаю, що ми повинні припинити це і робити добро».

Ахім Стайнер каже, що згідно з результатами опитування проведеного Екологічною програмою ООН, молоді люди і діти в усьому світі занепокоєні проблемою кліматичних змін:

«Малюнки – лише один із способів висловлювання цього занепокоєння. Є багато, багато різних способів. Але живопис йде дальше ніж мова, долає мовні і культурні бар’єри. Картини промовляють до всього світу».

На аукціоні в Нью-Йорку було продано 26 картин на суму у 21 тисячу доларів. Ці гроші підуть на допомогу дітям у регіонах, які потерпіли від пов’язаних зі зміною клімату стихійних катастроф.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG