Спеціальні потреби

Тимошенко пропонує створення мегакоаліції


Юлія Тимошенко запропонувала рецепт порятунку України від світової фінансової кризи – створення мегакоаліції в парламенті. Пропозиція прем`єр-міністра, однак, не знайшла підтримки у більшості політичних сил, представлених у Верховній Раді.

Усі без винятку гуртуйсь перед лицем світової фінансової кризи! З таким закликом звернулася до українського політикуму Юлія Тимошенко. У недільному телезверненні 19 жовтня прем`єрка анонсувала новий проект парламентської мегакоаліції «без огляду на прапори, ідеології та переконання». А у понеділок 20 жовтня заходилася реалізувати ідею на скликаному засіданні лідерів усіх фракцій. Щоправда, на запрошення відгукнулися тільки 2 з 5 фракцій, представлених у парламенті.

Спільно рятувати Україну від глобальних економічних потрясінь зголосилися представники БЮТу і Комуністичної партії, а також окремі депутати від фракції НУНС. Натомість проект створення мегакоаліції проігнорували Партія регіонів, Блок Литвина і президентська частина Нашої України-Народної самооборони.

Утім, Юлія Тимошенко не полишає надій на те, що консолідація відбудеться. Заради єднання усіх парламентських сил лідерка БЮТ запропонувала навіть переформатувати уряд, помінявши своїх міністрів на представників різних фракцій. Більше того – Тимошенко згодна на те, щоб нова коаліція подавала нового прем`єра:

«Те, що сьогодні я запропонувала дати нормальних фахівців від кожної фракції, найкращих в Україні, які можуть нормально працювати в уряді, забезпечуючи консолідацію парламенту – для цього це робиться, я не мала на увазі, що міністри в уряді десь недопрацьовують. Міністри в уряді працюють чітко, злагоджено і професійно. І створювати заміни в уряді потрібно тільки для того, щоб відбулася консолідація в парламенті і щоб фракції відчували свою причетність, участь, активну дію по запобіганню світової фінансової кризи в Україні... Що стосується посади прем`єр-міністра – якщо нова коаліція, будь-яка, яка буде створена в парламенті, запропонує кандидатуру, все буде відбуватися по Конституції, тут абсолютно очевидно».

Свою позицію Тимошенко пообіцяла відстоювати на засіданні Ради з нацбезпеки і оборони у понеділок. Проте, як виглядає, її голос там залишиться у меншості. Про своє неприйняття ініціативи прем`єрки заявили на Банковій. Як дав зрозуміти президент, рятівників України від світової фінансової кризи слід шукати в РНБО, а не в Кабміні. Ідею ж мегакоаліції Віктор Ющенко назвав «недоречною». Слова глави держави зацитувала речниця Ірина Ванникова:

«Віктор Ющенко зауважив, що в умовах економічної нестабільності розглядає РНБО ключовим координаційним органом, який має швидко і якісно формулювати відповіді на кризові виклики. На його думку, ініціатива прем`єр-міністра щодо створення так званої коаліції захисту від світової фінансової кризи у цих умовах є недоречною».

Ще відвертіше висловився очільник президентського секретаріату Віктор Балога. У коментарі, оприлюдненому прес-службою президента, Балога назвав ідею Тимошенко – «черговою політтехнологічною, шулерською розробкою БЮТу».

Інші опоненти прем`єрки, Партія регіонів, такої ж думки. В оприлюдненій сьогодні заяві регіонали нагадали: ще минулого тижня Тимошенко запевняла громадян, що ніякої кризи в Україні немає. Отож її нинішня пропозиція створити широку коаліцію, щоб боротися з фінансовою кризою, зумовлена прагненням Тимошенко залишитися при владі, – вважають біло-сині. «Тримається за прем`єрське крісло, як п`яний за стовпа», -- мовиться в документі, поширеному прес-службою Партії регіонів.

Інше за темою

Відео - найголовніше

США наклали на Росію понад півтисячі нових санкцій. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:16 0:00
XS
SM
MD
LG