Спеціальні потреби

Тон виборчої кампанiї у США загострюється


До президентських виборів залишилося менше місяця, і кампанія стає все більш жорсткою, а риторика між сторонами все запеклішою. Обидва табори не втрачають часу, обмінюючись серйозними звинуваченнями на адресу один одного.


переглянути сюжет
Кандидат вiд республiканцiв Джон Маккейн розгорнув агресивну кампанію проти свого суперника-демократа Барака Обаму. Він ставить під сумнiв його чесність, характер, політичне минуле та розуміння економічних питань – те, що на сьогодні найбільше турбує американців. «Ви маєте знати, кого ви поселяєте у Білому домі», - сказав вiн, однак на цьому не зупинився, додавши, що Обама фiнансує свою кампанiю нелегально отриманими грiшми:

«Його кампанія має повернути нелегальні фонди на суму тридцять три тисячі доларiв, які він отримав від палестинських донорів. Також цих вихідних ми з’ясували, що він має ще двадцять вісім тисяч нелегальних пожертвувань. Чому сенатор Обама відмовляється назвати імена людей, які є спонсорами його кампанії»?

На погляд Маккейна, винний Обама і в економічній кризі. «Зараз він звичайно говорить, що завжди виступав проти ризикованих позичань, але в його послужному списку нічого не має, щоб це підтверджувало».

Ще таке запитання Маккейн поставив про чесність свого суперника: «Як для людини, яка є автором двох мемуарів, відкритою книгою його не назвеш. Ким насправді є Барак Обама»?

Кандидат у віце-президенти від Республіканської партії Сара Пейлін проливає світло на сумнівні зв’язки Барака Обами, зокрема з Білом Аєрсом, активiстом, якого пов`язують з насильницькими анти-в`єтнамськими протестами 1960-рокiв i якого Пейлiн називає терористом. У новому відео-ролику Барак Обама характеризується як «небезпечний», «нечесний» та «ризикований».

Полiтичний оглядач Марк Гальперін бачить у новiй тактицi республiканцiв ознаки вiдчаю. «Джон Маккейн має календар та дані опитувань і він розуміє, що в нього залишилося дуже мало часу, аби змінити динаміку цієї кампанії, i те, що він зараз робить разом з Пейлін, - це намагання її змінити».

Чи допоможе республiканцям нова стратегiя? Iнший експерт – Томас Манн вiд Iнституту Брукiнґса сумнiвається:

«Якщо чесно, то навряд чи такі їх дії щось змінять. До виборів залишилося дуже мало часу і на сьогодні все працює проти Республіканської партії. Обама лідирує на національному рівні із значною перевагою, а також майже у всіх штатах, за які ведеться найгостріша боротьба. Сумніваюся, що особисті нападки змінять результат».

На сьогодні, за кількома загальнонаціональними опитуваннями, Барак Обама лідирує серед потенційних виборців на вісім відсотків.

Незважаючи на перевагу в популярності, кампанія демократів не збирається пропускати удар. Барак Обама постiйно говорить виборцям, що Маккейн розділяє філософію Буша, яка і призвела до сьогоднішньої економічної кризи. Головна теза демократів: Маккейн – продовження політики Джорджа Буша, рейтинг популярності якого є надзвичайно низьким.

«Я маю новини для кампанії Маккейна. Американський народ зараз втрачає. Люди втрачають свою роботу, медичну страховку, будинки та заощадження», - каже Обама.

На звинувачення у зв’язках з терористом, кампанія Обами відповіла розміщенням в Інтернеті короткого фільму про банківський скандал вісімдесятих років, який зачіпає Маккейна. Сенатський комітет з питань етики прийняв постанову, що Маккейн продемонстрував нерозсудливiсть щодо Чарльза Кітінґа, головного фігуранта скандалу. Втім, також комітет дійшов висновку, що ніяких порушень закону Маккейн не припустився.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG