Спеціальні потреби

Моделi Т компанiї Форд – сто рокiв


Сто років тому у триповерховій будівлі у місті Детройт Генрі Форд зібрав свій перший автомобіль Моделі Т. З того часу вона стала найбільш популярним авто в світі і так було до сімдесятих років, коли це звання завоював собi нiмецький Фольксваген Жук.


«Форд Т» змінив стиль життя людей, давши їм нагоду пересуватися у власних моторизованих авто. Ця модель стала першим доступним авто для середнього класу, яка була випущена в масове виробництво. Майже без перерви її збирали протягом дев’ятнадцяти років, до 1927-го. Загалом з конвеєра зійшло понад п’ятнадцять мільйонів машин. Як говорить Боб Кейсі куратор музею Генрі Форда, що в штаті Мічиган, «воно стало першим авто, яке здатне було перевозити кілька людей і коштувало відносно недорого».


Журналіст одного з автомобільних видань Детройта Джон Тіген пише про машини вже більше п’ятдесяти років. За його словами однією з причин, чому ця модель була настільки популярною є те, що Генрі Форд почав будувати свої автосалони в різних містах країни:

«Якщо ви хотіли придбати авто і чули про цю модель, то вам не треба було їхати більше двох тисяч кілометрів на завод у Детройті, щоб купити її. Достатньо було поїхати в автосалон за 150 чи 250 кілометрів від дому», - каже Тiген.

Генрі Форд також став першим збирати певну модель на кількох заводах одночасно, завдяки чому досить швидко Форд Т з’явився у Канаді, Європі та Австралії. Вже за чотири роки Форд встановив на своїх заводах автоматизовану лінію зборки, знизивши тим самим собівартість машин, а відповідно і ціну з тисячі до трьохсот доларів.

Як каже Кейт Крейн з журналу “Автоновини”, «це миттєво підвищило ефективність і продуктивність роботи працівників. За невеликий час ціна на Модель Т впала неймовірно, що й стало головною причиною її шаленої популярності. Вона була дешева».

Саме популярність моделі Т принесла успіх компанії Форд, яка досі входить в п’ятірку найбільш популярних автокомпаній світу. Вона стала невід’ємною частиною світової автомобільної індустрії. І на сьогодні корпорація Форд створила сотні тисяч робочих місць у більш ніж п’ятдесяти країнах.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG