Спеціальні потреби

Кандидати на віце-президента США провели дебати


Кандидати на посаду віце-президента США - республіканка Сара Пейлін та демократ Джо Байден провели довгоочікувані теледебати. Попри прогнози деяких експертів, що у словесній дуелі довголітній сенатор здобуде рішучу перемогу над своєю суперницею, опитування громадської думки дали йому лише незначну перевагу.


Дев`яносто хвилин тривали дебати, які, на погляд багатьох політичних оглядачів, могли стати поворотнім пунктом у передвиборчій кампанії. Однак, попри сподівання демократів, вони не були тим моментом, який чітко продемонструє, що Пейлін -- губернатор Аляски з дволітнім стажем, яка фактично лише місяць тому з`явилася на політичній арені країни -- не готова зайняти посаду віце-президента.


Серед домінуючих тем були економіка, охорона здоров`я, війна в Іраку, одностатеві шлюби, роль віце-президента, ядерні програми Ірану і Північної Кореї. І хоч Пейлін і Байден не погоджувалися у багатьох із цих питань, дискусія пройшла в цивілізованому руслі, без надто гострих словесних перепалок і без того, щоби Пейлін, попри сподівання деяких демократів, допустилася будь-яких істотних помилок.

В поглядах вони розійшлися, наприклад, в питанні війни в Іраку. Пейлін наполягала, що визначати термін для видевення звідти американських військ було б тотожним із здачею, тоді як Байден говорив про хибність підходу щодо Іраку самого кандидата від республіканців у президенти Джона Маккейна. «Барак Обама діяв правильно, виступаючи проти конфлікту із самого початку», - сказав Байден, нагадуючи про позицію, яку займав і далі займає нині перший в історії США чорношкірий кандидат у президенти від однієї з двох головних в країні партій і, не виключено, майбутній шеф Байдена. Так само кандидати у віце-президенти розійшлися в питаннях економіки. Обидвоє декларували підтримки середньому класу, однак Пейлін доводила, що цього можна досягти шляхом скорочення державних витрат, тоді як Байден пропагував допомогу цій верстві населення за рахунок скорочення податків.

Загалом Байден намагався пов`язати команду Маккейн-Пейлін з адміністрацією Буша, аргументуючи, що обрання республіканських кандидатів було б фактичним продовженням політики нинішніх господарів Білого дому. Пейлін, у свою чергу, визнала, що адміністрація Буша допустилася ряду помилок, однак наполягала, що потрібні країні зміни здатний принести лише Маккейн у парі з нею.

Вибір Маккейном Сари Пейлін на посаду віце-президента був доволі несподіваним. І хоч немає сумнівів, що вона додала енергії Респуліканській партії та кампанії Маккейна, зокрема, чимало оглядачів вважає, що у неї таки недостатьно знань і досвіду бути на один крок віддаленою від президенського крісла. І це сьогодні непокоїть не одного американця, особливо з уваги на те, що Маккейн, якому 72 роки, був би найстаршим обраним на перший термін президентом в історії США.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG