Спеціальні потреби

Військові кораблі США переслідують сомалійських піратів


Військові кораблі США біля африканського узбережжя намагаються загнати піратів, які біля берегів Сомалі захопили судно з українцями та росіянами, у глухий кут. Нещодавно пірати із Сомалі заявили: «Якщо на нас нападуть, то ми оборонятимемося доки останній з нас не помре». Поки залишається незрозумілим, чи дійсно в результаті сварки і перестрілки між самими піратами на борту троє з них загинули. Втім, найбільше занепокоєння викликає запас зброї на кораблі і все ще є під контролем нападників.

Речник Міністерства оборони США Джеф Моррел зазначає: «На кораблі «Фаіна» знаходиться чимало танків російського виробництва, установок протиракетної оборони та багато іншого, що переносить проблему на інший рівень».

Американський корабель «Говард» переслідує нападників, але пірати вимагають 20 мільйонів доларів викупу за, в основному український, екіпаж корабля. І тут немає нічого незвичайного – випадки захоплення піратами суден біля берегів Сомалі останнім часом лише збільшуютсья. У 2006-му їх було 18, 2007-му – 24 і за період 2008-го їх уже – 64.

Аналітик з питань безпеки Роджер Мідлтон каже, що Сомалі створює чудове середовище для піратства. Там немає уряду, щоб зупинити піратів, там багато місць, де піратам можна сховатися, довга берегова лінія, звідки пірати можуть безпечно вийти в океан.

Аби зупинити діяльність піратів військово-повітряні сили Іспанії проводять розвідувальну місію. Спеціальні загони Франції займаються розробкою рятувальної місії. У квітні цього року французька команда під час спецоперації звільнила захоплену піратами яхту, а згодом заарештувала і самих піратів, які намагалися втекти з отриманим ними викупом. Але напади на кораблі продовжуються і мережа сомалійських піратів ще не знищена.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG