Спеціальні потреби

Опитування: Більше половини росіян недолюблює Україну


Більше половини росіян недолюблює Україну. Це стверджують соціологи аналітичного центру «Левада», які провели у вересні дослідження в Російській Федерації. На запитання «Як ви зараз ставитеся до України?» 53% опитаних обрали відповідь: «погано» або «дуже погано».

Дані стали своєрідним сумним рекордом, починаючи з 2001-го року, відколи проводяться дослідження. І навіть порівняно з квітнем цього року, у вересні антипатія помітно зросла. Тоді про свою неприязнь до України заявляли 33% росіян проти нинішніх 53%.

А тим часом українці аж ніяк не плекають до Росії недобрих почуттів. Як засвідчило паралельне дослідження, проведене у вересні в Україні, до північного сусіда тут і далі почувають симпатію. За даними Київського міжнародного інституту соціології, на запитання: «Як ви зараз ставитеся до Росії?» «добре» і «дуже добре» відповіли 88% опитаних, а «погано» і «дуже погано» – всього лише 9%.

Чим пояснити спад взаємної любові до України з боку росіян? Почасти відповідь на це запитання дала сьогодні Служба безпеки України. «Проти України здійснюється цілеспрямована інформаційна кампанія для створення негативного іміджу нашої держави з використанням сфабрикованих документів», – заявила на брифінгу в четвер очільниця прес-служби СБУ Марина Остапенко. Серед численних прикладів вона, зокрема, навела такий: торік знімальна група одного з російських телеканалів намагалася зняти сюжет у Криму про буцімто існуючі тут бази підготовки чеченських терористів:

«З цією метою журналісти за матеріальну нагороду найняли осіб, які імітували під час відеозйомки процес навчання так званих бойовиків і надавали свідчення про розміщення баз чеченських терористів на півострові».

Остапенко повідомила також про викриті СБУ провокації, в ході яких російські спецслужби намагалися завербувати українських громадян для участі у війні на Кавказі. За її словами, за відправлення в зону бойових дій українцям пропонували по 200-500 доларів добових, а метою була фабрикація доказів того, начебто Україна бере участь у грузинсько-російському конфлікті.

Як застерігають у Службі безпеки, з України штучно ліплять образ ворога. Втім, судячи з даних соціологів, таку роль російська пропаганда відвела не тільки Україні. Згідно з опитуванням того ж таки центру «Левада», у вересні росіяни незлюбили ще й Грузію, Сполучені Штати і навіть Європейський Союз. Про своє негативне ставлення до ЄС заявили 39%, до США – 67% і до Грузії – 75% опитаних.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG