Спеціальні потреби

Напад у Пакистані нагадав про масштаби глобального тероризму


Теракт у Пакистані у суботу забрав життя понад півсотні людей. За повідомленням міністра внутрішніх справ, Президент і Прем'єр-міністр Пакистану планували того дня повечеряти у готелі «Марріотт», на який було вчинено напад. Однак в останню хвилину урядовці змінили плани. Влада покладає вину за атаку на талібів і оголосила винагороду у 130 тисяч доларів за інформацію, що допоможе розшукати нападників.

Після терактів 11 вересня Адміністрація Президента Буша оголосила війну з глобальним тероризмом і зобов’язалася знайти організаторів нападу. Сім років після терактів у США війна проти терору далека від завершення. Що більше її передова тепер остаточно перемістилася у Пакистан. Вибух у суботу став лише підтвердження цього. Внаслідок нападу на американський готель «Марріотт» загинуло 53 особи, серед них посол Чехії в Ісламабаді. Ще понад 260 отримали поранення.

Спецслужби переконані, що якби у США стався ще один теракт, його організаторів треба шукати у Пакистані. Уже довший час бойовики Аль-Кайди і Талібану знаходять притулок у гірських районах на пакистансько-афганському кордоні. Бойовики активні не лише у Пакистані. У сусідньому Афганістані вони відповідальні за атаки на американські сили і рекордну від початку війни кількість загиблих американців.

Сполучені Штати неодноразово бомбардували і проводили спецоперації у цих районах у рамках таємної угоди, досягнутої Президентом Бушем з пакистанським керівництвом. Домовленість не зобов’язує американців просити на це згоди пакистанської влади. Однак термін перебування Джорджа Буша на посаді президента закінчується через кілька місяців і тягар війни з тероризмом у Пакистані вже ляже на плечі нового господаря Білого дому.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG