Спеціальні потреби

Юлiя Тимошенко незабаром вiдправиться у Москву


Ціна на газ і торговельні питання – про це найближчими тижнями будуть домовлятися керівники урядів України і Російської Федерації Володимир Путін i Юлія Тимошенко. Остання сьогодні підтвердила, що днями відправляється з візитом до Москви. Оглядачі передбачають складні переговори на фоні полічиної кризи в Україні та неприйняття Кремлем зовнішньополітичного курсу Києва. Показово, що від особистих зустрічей із президентом Ющенком керівництво Російської Федерації поки що відмовляється.

Українські мас-медіа повідомляють, що візит Юлiї Тимошенко може відбутися вже цього місяця. Це підтверджує і сама прем`єрка, хоча й не називає дату. Вона має зустрітися із керівником російського уряду Володимиром Путіним.

Головна тема переговорів – газове питання. Тимошенко планує узгодити деталі контрактів про постачання наступного року в Україну палива. Українці не полишають надію переконати росіян продавати газ за цінами, нижчими європейських. В обмiн вони готові так само не піднімати до світової ціни вартість транзиту російсьокого палива до Європи. Раніше Газпром висловлював намір підняти з нового року вартість газу для українських споживачів удвічі.

До кола тем на переговорах можуть дотатися і торговельні питання. Останнім часом російські чиновники згадують про можливість обмеження доступу українським виробникам на ринок РФ. Публічно це пояснювали необхідністю захисту внутрішнього ринку від імпортованих в Україну товарів. Адже після вступу до СОТ Київ знизив ставки імпортного мита на майже всю продукцію, яка ввозиться з-за кордону. Російсько-українські стосунки значно ускладнилися після кавказської кризи. Кремль звинувачував Київ у підтримці Тбілісі і постачанні зброї грузинській стороні.

Цікаво, що спробу зустрітися із керівництвом Російської Федерації тиждень тому зробив і президент Віктор Ющенко. Під час телефонної розмови із російським чільником Дмитром Медведєвим він запросив його у листопаді або грудні до Києва. Однак той поки що запрошення не прийняв – мовляв, у міждержавних стосунках існують серйозні суперечності. Це й перебування російського чорноморського флоту в Севастополі і позиція України в кавказському конфлікті. Росіяни запропонували зглядити всі конфліктні питання на рівні експертів. Лише потім бачуть доцільними зустрічі на найвищому рівні.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG