Спеціальні потреби

Українська армія не може перейти на контрактну систему


У найближчі роки українська армія не зможе перейти на контрактний спосіб комплектування. Плани формування професійного війська будуть переглянуті. Про це у четвер заявив Президент країни Віктор Ющенко. У провалі планів глава держави вже традиційно звинувачує уряд. Той, мовляв, цього року фінансував Міноборони найгірше за останні роки. Армія отримала трохи більше половини мінімальних потреб. Військові навіть бідкалися, що з листопада не матимуть грошей, щоб годувати солдатів.

Міністр оборони України Юрій Єхануров також вважає, що створити повністю професійне військо до кінця року – нереально. Він наводить цифри – армії потрібно 100 тисяч контрактників. Нині невистачає майже половину. Цьогоріч набрали у шість разів менше, ніж планували. Причина – недостатнє фінансування. Служити за платню у 850 гривень на місяць знаходиться мало охочих. Навпаки контрактники масово залишають службу. Проект бюджету на наступний рік не залишає надій змінити ситуацію – уряд обіцяє 11 мільярдів гривень. Тоді як військові просили удвічі більше.

Дискусія про перехід до контрактної армії активізувалася цього місяця після заяви прем`єр-міністра Юлії Тимошенко. Вона озвучила плани відмовитися від військового призову вже з нового року. Для цього Рада мала терміново ухвалити пакет необхідних законів, та виділити додаткове фінансування. Негайне скасування призову було одним із передвиборчих гасел Блоку Юлії Тимошенко на парламентських перегонах. Однак його так і не вдалося виконати.

Президент обіцяє до кінця вересня зібрати РНБО. Там мовляв проаналізують ситуацію і ухвалять нові терміни переходу до професійного війська. Коли це станеться глава держави не наважується навіть припустити.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG