Спеціальні потреби

Четвертий за розміром інвестиційний банк США оголосив банкрутство


Банківський сектор Сполучених Штатів переживає історичні зміни. Під час минулих вихідних Банк Америки за приблизно 50 мільярдів доларів придбав фінансову інституцію «Мерилін Лінч», яка перебувала у скрутному фінансовому стані. Інший банківський гігант Америки, що потрапив у халепу, компанія «Ліман Бразерс», не змогла знайти покупця і оголосила захищене банкрутство. До такого стану провідні фінансові банки країни привели багатомільярдні борги спричинені кризою на ринку житла.

Переговори протягом вихідних між урядом та представниками інвестиційного банку не призвели до порятунку «Ліман Бразерс». Тож, банк, що протримався на ринку 158 років, оголосив банкрутство. Доля 25 тисяч працівників цієї установи поки що невідома. У неділю ввечері співробітники штаб-квартири банку у Нью-Йорку пакували власні речі.

«Ліман Бразерс» не витримав кризи на фінансовому ринку і оголосив, що має 613 мільярдів доларів боргу. Аналітики ринку кажуть, що «Ліман Бразерс», як і багато інших інвестиційних банків, погоріли на «мильній бульбашці» ринку нерухомості.

Банкрутство «Ліман Бразерс» стало черговим крахом великої фінансової інституції США. Доля провідних інвестиційних гігантів може спіткати і найбільшу страхову компанію світу, Американську Міжнародну групу – АІҐ, яка оголосила про реструктуризацію. Аби врятувати світові ринки від паніки Глобальний концерн банків оголосив про створення фонду розміром у 70 мільярдів доларів, з якого позичатимуть гроші компаніям, що опинилися у скрутному становищі.

Старший ринковий аналітик Гью Джонсон каже: «Це проблема не лише Волл Стріт, а проблема всіх. Кожного на ринку, так чи інакше зачепила криза, кожен до певної міри поніс фінансові збитки».

На думку експертів, американський інвестиційний сектор припинить лихоманити лише тоді, коли у США стабілізуються ціни на ринку житла, що невпинно падають.

XS
SM
MD
LG