Спеціальні потреби

Гамільтон: США залишаються вразливими до терористичних атак


У середу в Нью-Йорку відбуваються слухання комісії Конгресу з розгляду ядерних та біологічних терористичних загроз. Під час них був представлений звіт підготовлений двопартійною групою «Партнерство за безпечну Америку». Згідно з ним, через сім років після атаки 11 вересня Сполучені Штати все ще залишаються вразливими до хімічних, біологічних та ядерних атак.

Один із авторів доповіді Лі Гамільтон, співголова Національної комісії з терористичних атак на Сполучені Штати, заявив, що атака на одне з великих міст країни залишається цілком ймовірною:

«Я не можу ночами спати через саму тему цієї доповіді. Ядерна бомба, яка вибухає в центрі густо населеного американського міста! Наслідки цього просто важко збагнути. Ядерна, хімічна чи біологічна зброя в руках терористів залишається однією з найбільших загроз для нашої нації. Хоча було досягнуто певного прогресу в захисті країни від цієї зброї та матеріалів, ми все ще залишаємося дуже вразливими. Наша відповідь полягає в тому, що безпека стала більшою, але все ще не є достатньою. Ми не маємо жодних сумнівів щодо намірів терористів. Вони цілком зрозумілі. Вони хочуть нас знищити».

Сполученим Штатам просто пощастило, що атаки не повторилися – каже Гамільтон:

«Ми насправді не знаємо, чому нас досі не атакували. Напевне є багато причин. Ми зробили деякі правильні речі. Це може бути однією з причин. Але ми не може бути переконаними. Можливо нам просто пощастило».

Хоча заходи безпеки щодо захисту від біологічної та хімічної зброї були посилені, цього не можна сказати про ядерну зброю. Гамільтон вказав на уповільнення зусиль із контролю за розповсюдження ядерних матеріалів на міжнародному рівні. Також, за його словами, ситуацію ускладнює політичне напруження між США та Росією. Росія була впливовим партнером у зусиллях Сполучених Штатів щодо захисту від ядерної зброї та у знищенні хімічної зброї на території колишнього Радянського Союзу. У понеділок Президент США Джордж Буш відкликав з Конгресу угоду з Росією про співпрацю у сфері мирного атома.

XS
SM
MD
LG