Спеціальні потреби

Транспортна галузь світу пристосовується до нових цін на пальне


Дві найбільші американські автобудівельні корпорації «Дженерал Моторз» і «Форд» зазнають величезних фінансових втрат. Голова Ради директорів «Дженерал Моторз» Рик Ваґонер заявив, що обидві компанії змушені закрити деякі заводи, на яких виробляються неекономні моделі:

«Ми не можемо сидіти і чекати поки поліпшаться умови на американському ринку. Ми мусимо діяти активно і вдатись до деяких дуже жорстких заходів, щоби забезпечити наше виживання і успіх».

Американська автобудівельна індустрія переходить до виробництва більш економних автомашин, які працюють на альтернативних видах пального.

Авіакомпанії також переживають різкі зміни, в основному з огляду на високі ціни на пальне. Багато американських авіаліній скорочують кількість рейсів та послуг, а також піднімають ціни на квитки. У світі, лише протягом першої половини цього року збанкрутували 24 авіакомпанії. Експерт з питань авіатранспорту Филип Баґалей каже, що банкрутство загрожує ще багатьом американським авіакомпаніям:

«Якщо ціни на пальне залишаться на тому самому високому рівні, якщо економіка далі буде квола, у 2009-му можна чекати нових банкрутств».

Баґалей зазначає, що картина дещо краща поза межами США: «З іншої точки зору, багато великих азійських, європейських і близькосхідних авіаліній фінансово досить сильні».

Проте, в деяких частинах світу поїзд стає найпопулярнішим видом транспорту. Субсидована державою залізнична система Індії багато років була символом соціалізму цієї країни. Ціни на перевезення були низькі, а фінансові збитки великі. Проте, компанія «Індійська залізниця» вклала багато грошей в закупівлю більших, сучасніших поїздів і почала перевозити більше вантажу і більше пасажирів. Минулого року вона отримала шість мільярдів доларів прибутку.

Керівник «Індійської залізниці» Судгір Кумар каже, що завдяки різкому зростанню цін на пальне, залізничний транспорт став набагато економічно вигидним ніж перевезення вантажівками:

«Зріст цін на нафту – можливо погана новина для країни, зокрема для системи вантажного автотранспорту. Проте, це чудова новина для залізниці, бо мої конкуренти спалюють дев’ять літрів дизельного пального для перевезення однієї одиниці вантажу, а я спалюю всього лише один літр».

У США головна система пасажирських поїздів субсидована державою корпорація «Амтрак», протягом останніх двох років перевезла майже на 17% більше пасажирів, ніж у попередні роки. Однак, галузь стоїть перед проблемою застарілої інфраструктури. На багатьох маршрутах в усій країні поїзди використовують ту саму одноколійну лінію, що створює затримки на години. Конгрес розглядає план, який передбачає асигнування Амтраку 15 мільярдів доларів на закупівлю нового устаткування і реконструкцію залізничних доріг.

XS
SM
MD
LG