Спеціальні потреби

Богатирьова не збирається залишати Партію реґіонів


Раїса Богатирьова не піде з Партії реґіонів. Очільниця РНБО проігнорувала рішення політради про своє виключення з реґіональних лав. «Я заявляю, що залишаюся з партією. Бо я її створювала на барикадах історичних протистоянь, і вона стала частиною моєї особистості», – наголосила Богатирьова у заяві, оприлюдненій у середу.

Напередодні, у понеділок, Богатирьову позбавили членства, покаравши тим самим за незгоду з позицією Віктора Януковича. Лідер реґіоналів підтримав дії Росії на Кавказі, очільниця ж РНБО, перебуваючи у Сполучених Штатах Америки, назвала це його одноосібною позицією.

Історія з виключенням Богатирьової та її відмовою підкоритися рішенню змусила політологів заговорити про те, що Партія реґіонів уже не колишній моноліт. Хоча про явний розкол наразі не йдеться, – вважає президент аналітичного центру «Відкрита політика» Ігор Жданов:

«Важко говорити про якийсь остаточний розкол. Але доконаним фактом є те, що такі тенденції там є, існують різні погляди, в тому числі на політичну ситуацію. І ці кардинально різні погляди на питання НАТО, Грузії, Осетії, Абхазії висловлюють не останні, не рядові члени партії. Можна говорити, що зараз Богатирьова позиціонується як більш-менш самостійний політик зі своєю власною точкою зору. Але формально вона виключена з Партії реґіонів. Напевно є якась партійна процедура оскарження, але на цей час вона не є членом Партії реґіонів, незважаючи на всі її заяви. І тому ми навряд чи можемо говорити про якихось двох кандидатів від Партії реґіонів на президентських виборах. Скоріше, там ситуація буде по-іншому розвиватись. Можливо, якщо Раїса Василівна остаточно розлучиться з Партією регіонів, вона очолить якийсь інший проект – можливо, це буде Єдиний центр».

Явного розколу ще нема, проте інтереси «групи Ахметова» і «групи Януковича» розходяться дедалі більше, – погоджується зі Ждановим інший експерт, директор фундації «Відкрите суспільство» Юрій Сиротюк. Виключення Богатирьової за її «американську заяву» він називає «ляпасом Ахметову від Януковича». Сама ж заява лідерки РНБО у Сполучених Штатах – це промовистий сигнал Заходу від бізнес-крила Партії реґіонів, – вважає Сиротюк:

«Мені здається, що сьогодні не варто говорити про явний розкол у Партії регіонів, тому що все-таки Віктор Янукович є єдиним носієм електорату реґіоналів. І поки що Богатирьова не може його замінити. Але позбавлення партійності Богатирьової свідчить про ляпас з боку Януковича групі Ахметова. Адже ми сьогодні бачимо, що і стратегічно, і тактично інтереси Ахметова і Януковича починають розходитися. Бо якщо Янукович зацікавлений у співпраці з Тимошенко, то Ахметов не зацікавлений – це б`є по його активах, це здатно зашкодити його бізнесу. Ми ж знаємо, що бізнес Ахметова зорієнтований на Захід і на Україну, а не на Росію. Я думаю, що Ахметов прекрасно розуміє, що би сталося з його бізнесом, якби Україна стала простим сателітом Росії. Тому заява Богатирьової в Америці – це, по-перше, заява людини, яка займає певну посаду. Мені дивно було б чути від Секретаря РНБО якусь іншу заяву, а з іншого боку, це сигнал про те, що не вся Партія реґіонів є так жорстко проросійськи налаштована. І я думаю, що це сигнал Заходу від бізнес-крила ПР, власне, від Рената Леонідовича Ахметова».

XS
SM
MD
LG