Спеціальні потреби

Тимошенко звинувачують у підготовці перевороту


Юлія Тимошенко готує конституційний переворот. Вона змовилася з Партією регіонів, аби встановити в Україні двопартійну систему та скасувати посаду президента. Таким звинуваченням поповнився сьогодні перелік претензій Секретаріату до лідерки БЮТ. Закид оприлюднили у традиційний спосіб. На офіційному сайті глави держави з`явилася заява глави президентської канцелярії. Віктор Балога стверджує: «Спільне голосування фракцій БЮТ і Партії регіонів стало ще одним кроком до конституційного перевороту».

Мова йде про законопроект щодо вдосконалення процедури імпічменту. Спільними зусиллями бютівці та регіонали у вівторок включили його до порядку денного. Глава президентського Секретаріату побачив у цьому «рух до … перекроювання політичної системи та узурпації влади». І вказав на «диригентів» – «ідеологів та покровителів у Москві, які хочуть взяти реванш за події 2004-го року та зробити з України керовану країну». За словами Балоги, сценарій розроблений Медведчуком на замовлення Тимошенко. Згідно з тим сценарієм, БЮТ має ослабити більшість, дискредитувати і розвалити коаліцію. Відтак «червоносердечні» об`єднаються з «біло-блакитними» і піднімуть прохідний бар`єр, аби на дострокових виборах забезпечити собі домінування у новому складі Ради. Одночасно ініціюють імпічмент президента. «Таким чином, під загрозою опиняється державний устрій України та її існування як незалежної країни», – застерігає очільник президентської канцелярії.

Як зазначив Балога, Секретаріат не раз попереджав про існування таких планів та активну підготовку БЮТ і ПР до їх втілення. Що ж до відсутності між цими двома силами формальної угоди про коаліцію, то це суті справи не змінює. «Зрештою, за законодавством цивільний шлюб прирівнюється до узаконеного в ЗАГСі», – вдався до аналогії глава Секретаріату президента. А тому співпрацю бютівців з регіоналами він закликає оцінити не з позицій того, існує союз чи ні, а з точки зору загроз від нього для національних інтересів.

З позицією Балоги солідарне його дітище – президентська партія «Єдиний центр». Голова ЄЦ Ігор Кріль оприлюднив заяву, в якій назвав сьогоднішнє спільне голосування БЮТ і Партії регіонів «пактом Молотова-Ріббентроппа у виконанні Юлії Тимошенко і Віктора Януковича». Кріль нагадав прем`єрці про її обіцянку «ніколи в житті не йти на союз із Партією регіонів» і напророчив очільниці БЮТ, за зраду виборців, долю Олександра Мороза. Очільник ЄЦ висловив також думку, що союз Тимошенко-Янукович виконуває чіткі вказівки із Москви. «Наступними кроками такої коаліції стане ревізія державної влади в Україні, що призведе до формування маріонеткового уряду, який працюватиме на користь сусідньої держави», – прогнозує Кріль.

Сама ж Юлія Тимошенко чергові звинувачення секретаріату наразі не коментувала. Проте судячи з її реакції на попередні закиди – у державній зраді – підозри у конституційному перевороті надихнуть прем`єрку на нові жарти про «Палату №6».

Інше за темою

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG