Спеціальні потреби

Підтримка Грузії – один із пріоритетів Адміністрації США


Посол США у Грузії заявив про те, що американські військові кораблі з гуманітарною допомогою мають дістатися чорноморського портового міста Поті у середу. Наразі там перебувають російські війська.

У вівторок до Грузії прибула дружина кандидата від Республіканської партії Джона Маккейна Сінді Маккейн. Вона має заплановану зустріч з Президентом Грузії Михаїлом Саакашвілі. Дружина кандидата у президенти США також планує відвідати поранених грузинських солдатів. А вже наступного тижня з наміром підтримати Грузію та оцінити ситуацію на місті до регіону прибуде віце-президент США Ричард Чейні.

Дослідник Центру стратегічних та міжнародних досліджень США Януш Бугайські каже, що для Адміністрації Буша підтримка Грузії та України була і є одним з найбільш пріоритетних завдань:

«Для Адміністрації Буша Грузія та Україна були своєрідним успіхом. Обидві країни мали демократичні революції, обидві країни будують демократичне суспільство і проводять демократичну політику. Були хорошими союзниками для Сполучених Штатів, брали участь у місіях США та НАТО. Тому для Чейні важливо засвідчити свою підтримку, територіальну непорушність і майбутнє стратегічне партнерство між Сполученими Штатами, Грузією і Україною».

У вівторок столичне видання «Вашингтон Пост» надрукувало редакційну статтю, у якій говорить про реальну відсутність міжнародних механізмів, якими можна було б зупинити Кремль від агресивних дій, які застосовує Москва проти малих країн сусідів. Російські війська досі перебувають на території Грузії тому, що Росія ще не виконала усіх своїх завдань, а саме знищити грузанську демократію та усунути від президентства Михаїла Саакашвілі – мовиться у статті.

США – пише «Вашингтон Пост» – окрім надання гуманітарної допомоги має запропонувати масовану допомогу, яка б врятувала Грузинську економіку від розвалу. Російська економіка, нагадує «Вашингтон Пост» також залежить від західних інвестицій та технологій. Західні інвестори уже почали забирати гроші з Росії рекордними з 1998-го року темпами. Але Путіну легко ці гроші компенсувати з кишень російських олігархів. Однак, якщо пов'язані з Кремлем компанії порушують грузинські та міжнародні норми на окупованих територіях, майно цих компаній на території США може, для прикладу, стати об'єктами конфіскації.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG