Спеціальні потреби

Обама і Маккейн готові оприлюднити імена віце-президентів


Вже тижнями у демократичному таборі лунають натяки про те, що Барак Обама от-от оголосить, кого він обере в якості свого віце-президента. На цю суботу його штаб зарезервував будинок Капітолія в місті Спрінгфілд, штат Іллінойс, саме там, де Барак Обама оголосив про свій намір балотуватися в президенти. Спостерігачі бачать це як ознаку того, що демократичний кандидат вже готовий заявити про свій вибір. А про час та місце оголошення вибору віце-президента кандидатом в президенти від Республіканської партії Джоном Маккейном відомо достеменно – 29 серпня в штаті Огайо, у день народження сенатора. Але щодо кандидатур, то про це так само мало відомо, як і в демократичному таборі.

Нетерпіння щодо того, кого Барак Обама та Джон Маккейн оберуть в якості своїх партнерів на виборах та у Білому дому збільшується з кожним днем.

Барак Обама приїхав до штату Вірджинія, відтак люди почали робити припущення, що його віце-президентом може стати губернатор цього штату Тім Кейн.

Війна в Грузії збільшує вагу іншого потенційного кандидата із величезним зовнішньополітичним досвідом – сенатора від штату Делавар Джозефа Байдена. Сам Обама під час одного із своїх виступівзаявив:

«Я пишаюся тим, що можу приєднатися до мого друга, сенатора Джо Байдена, із закликом надати додатковий мільярд доларів на допомогу у реконструкції Грузії».

А може віце-президентом стане сенатор Еван Бай, від якого очікують, що він допоможе Обамі з голосами в штаті Індіані?

Експерти кажуть, що це його перше виконавче рішення. І те, яке рішення зробить Обама, зможе багато сказати, яким президентом він буде.

Не менш напружений процес триває і серед республіканців. Серед потенційних кандидатів – колишній демократ, а нині незалежний Джозеф Ліберман та колишній губернатор Пенсільванії Том Рідж, який зазначив:

«Я думаю, що партія почуватиметься комфортно з будь-ким, з ким комфортно почуватиметься сенатор. І в кінцевому плані це його рішення».

Серед інших політиків, яких розглядають в ролі потенційних віце-президентів – губернатор Міннесоти Тім Паленті, але він маловідомий. Колишній губернатор Массачусета Мітт Ромні, який балотувався в президенти, відомий дуже добре, але може не сприйматися консервативною частиною партії. І ще один губернатор від штату Луїзіана Боб Джіндел, індус за походженням, який неодноразово публічно заперечив свої шанси.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG