Спеціальні потреби

Мороз: ‘Кучма не причетний до вбивства Ґонґадзе’


Леонід Кучма не причетний до вбивства Георгія Ґонґадзе. Такою заявою здивував Олександр Мороз. При цьому лідер Соціалістичної партії заперечив, що він будь-коли звинувачував екс-президента у смерті журналіста.

Нова сенсація від батька «касетного скандалу». Олександр Мороз заперечує причетність екс-президента Леоніда Кучми до вбивства журналіста Георгія Ґонґадзе. Про це лідер Соціалістичної партії заявив в інтерв`ю, яке з`явилося у вівторок у газеті «Дело». Як мовиться в інтерв`ю, «у долі Ґонґадзе були використані комплекси Кучми: запальність, нестриманість. Тому його висловлювання перекрутили й уміло використали. Але я думаю, що він не має відношення до вбивства журналіста», – зазначив Мороз. Як він додав, «причетні ті, хто бував у нього в кабінеті і давав йому поради».

А у четвер лідер СПУ оприлюднив ще одну заяву, у якій стверджує: він, Олександр Мороз, ніколи не звинувачував екс-президента у вбивстві Ґонґадзе. «Я жодного разу не звинувачував Кучму в замовленні саме вбивства Ґонґадзе», – заявив Мороз. За його словами, «журналіста позбавив життя владний режим. А нинішній режим із попереднім знаходиться у відносинах кругової поруки, тому слідство блокується», – наголосив головний соціаліст, якого цитує прес-служба СПУ.

А тим часом нинішні заяви Мороза прямо протилежні колишнім. Як свідчить стенограма засідання Верховної Ради від 28 листопада 2000-го року – того самого, на якому лідер Соцпартії оприлюднив скандальні записи майора Мельниченка – Олександр Мороз із парламентської трибуни проголосив таке: «Маючи достатні підстави, зобов`язаний заявити, що замовником зникнення журналіста Георгія Ґонґадзе є Президент України Леонід Кучма, причому замовником, який систематично контролював хід виконання свого доручення».

Прямі звинувачення на адресу екс-президента не раз лунали також з вуст Мороза під час акції «Україна без Кучми». Що змусило політика поміняти свої переконання з точністю до навпаки, наразі залишається загадкою. Співкоординатор акції «Україна без Кучми» Володимир Чемерис не знає, чому Мороз сказав те, що сказав. Однак поділяє його обурення нинішньою владою, яка не завершила слідство і не назвала імен замовників:

«Під час «України без Кучми», коли до нас підходили і питалися – чому ми виступаємо проти Кучми, адже невідомо, чи саме він замовляв, чи не замовляв Ґонґадзе – ми відповідали: так, невідомо, це має встановити суд. На жаль, досі такого суду не було, і я не думаю, що в принципі такий суд зможе відбутися, тому що теперішня влада зовсім не зацікавлена в тому, щоб такий суд був».

З ним згодна представник у суді вдови журналіста. Валентина Теличенко радить не переоцінювати нових «сенсацій від Мороза»:

«Я думаю, що всі ці політичні спекуляції і заяви, зокрема, Мороза нічого не варті без розслідувань. Тільки розслідування повинно дати відповіді на запитання, хто винен, хто замовляв і так далі. А щодо Мороза, то я би хотіла чути підстави, на підставі чого він робить такі заяви. То він заявляв, що Кучма винен, тепер він щось інше заявляє. Якщо він знає щось, хай би йшов і розповідав це слідчому, а не робив політичні заяви».

Інше за темою

XS
SM
MD
LG