Спеціальні потреби

Тимошенко погрожує губернаторам ‘жовтою картою’


Після багатьох місяців інфляції, у липні в Україні зафіксовано дефляцію. Показник поки що скромний – половина відсотка. Проте прем`єр-міністр Юлія Тимошенко прогнозує збереження дефляції у серпні та грозиться відставкою керівникам тих областей, які не забезпечать зниження цін.

Юлія Тимошенко пригрозила відставкою губернаторам, які псують показники подолання інфляції в Україні. «Жовту картку» від прем`єрки отримали керівники Хмельницької, Чернігівської та Житомирської областей. Гнів очільниці уряду викликало те, що в липні у згаданих областях зберігалась інфляція, тоді як загалом по Україні почалися зворотні, дефляційні процеси. Уперше від початку року Держкомстат зафіксував певне зниження цін. Тимошенко переконана: оздоровлення економіки триватиме і в серпні. А відтак регіонам, які на тлі загальної дефляції покажуть інфляцію, вона обіцяє оргвисновки. «Будуть подані документи на відставку», -- пообіцяла Тимошенко губернаторам під час засідання Кабінету у середу.

Об`єктивних причин для інфляції в Україні сьогодні немає, – наголосила прем`єр-міністр, нагадавши, що в світі поступово знижуються ціни на нафту. Вона запевнила також, що на загальнонаціональному рівні в Україні зроблено все для подолання інфляційних процесів. А відтак, на думку Тимошенко, поганими показниками окремі області завдячують лише непрофесійності керівників. «Годі так ставитись до України», -- застерегла прем`єрка «відстаючих» губернаторів.

А тим часом підходи Тимошенко вкотре розкритикували у Секретаріаті Президента. Ідею звільняти губернаторів за інфляційні показники одного окремо взятого місяця тут називають абсурдом. Про це сказав журналістам у середу заступник глави президентської канцелярії Олександр Шлапак. За його словами, в такий спосіб прем`єр намагається перекласти відповідальність із себе на голів обласних адміністрацій. «Це є повним безглуздям», -- заявив Шлапак.

Успіхи уряду в подоланні інфляції оспорює і опозиція. Партія регіонів порадила Тимошенко «не вихвалятися» дефляцією в липні, оскільки це заслуга попереднього уряду. Таке заявив сьогодні депутат-регіонал Сергій Льовочкін. «Уряд Віктора Януковича добре попрацював і добре відсіявся, що і дає, врешті-решт, добрий врожай цього року», -- цитує Льовочкіна прес-служба партії.

Так хоч би як там було і хто батько перемоги, факт залишається фактом. У липні в Україні вперше зафіксована дефляція, яка порівняно з попереднім місяцем, червнем, склала піввідсотка. Дані з`явились на офіційному сайті Державного комітету статистики України. Втім, радіти перспективі зниження цін, як виглядає, поки що зарано. Як повідомляє Держкомстат, якщо порівнювати з липнем минулого року, то у липні 2008-го рівень інфляції склав 26,8%.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG