Спеціальні потреби

Вчені винайшли новий препарат проти хвороби Альцгеймера


П`ять мільйонів американців страждають від хвороби Альцгеймера. За невтішними прогнозами медиків, у найближчі кілька років цей показник може збільшитися ще на десять мільйонів. Цю проблему днями обговорювали на Міжнародній медичній конференції у Чикаго. Водночас були оприлюднені дані нового дослідження, які можуть стати доброю новиною для пацієнтів із цією недугою. Препарат AL-108, розроблений вченими медичного центру університету Дюка, не лише гальмує симптоми хвороби, але й сприяє покращенню пам`яті. І хоч препарат все ще на етапі тестування і з`явиться у продажі не швидше 2010-го року, вчені вже сьогодні покладають на нього великі сподівання.

Упродовж багатьох років люди із хворобою Альцгеймера практично не мали шансів вилікуватись від своєї недуги. Ліки лише сповільнювали прояви симптомів, однак через деякий час хвороба прогресувала з новою силою.

Нещодавнє експериментальне дослідження свідчить, що вчені таки досягли успіху у боротьбі з недугою. Нові ліки не лише запобігають погіршенню пам`яті, а навіть сприяють її покращенню. Препарат AL-108, у формі розпилювача для порожнини носа, запобігає скупченню волокнистого білка у головному мозку.

Куатор дослідження Рон Петерсен зазначає: «Ми запобігаємо формуванню волокнистих сплетінь, чим захищаємо ті частини мозку, які були б уражені, якщо б сплетіння розвивалися».

Дослідники кажуть, що вже через тиждень застосування AL-108 стан пацієнтів помітно покращився. Однак препарат все ще проходить тестування, і може минути ще кілька років, перш ніж він з`явиться на ринку. Науковці також кажуть, що зробити лікування ефективнішим може і спілкування персоналу із хворими. Якщо медперсонал звертається до літніх пацієнтів, як до малих дітей, то поведінка хворих може бути більш агресивною. Правильним методом є говорити з ними, як і з будь-якими іншими членами родини.

Ці, здавалося б, дрібниці насправді можуть неабияк допомогти як самим пацієнтам, так і їхнім сім`ям, поки медики шукають ефективніших методів боротьби із недугою.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG