Спеціальні потреби

У Києві перебуває Вселенський патріарх Варфоломій


«Перший серед рівних», як називають Вселенського патріарха Варфоломія очільники православних церков світу, прибув до України для відзначення 1020-ої річниці хрещення Київської Русі.

Востаннє на київській землі Вселенський патріарх був більш ніж 350 років тому, ще за часів Богдана Хмельницького. Сьогодні ж почесний глава світового православ`я прибув до Києва, щоб помолитися за створення єдиної церкви українського народу. Про це патріарх Варфоломій сказав грецькою мовою, зійшовши з трапу літака в аеропорту Бориспіль:

«Ми прибули сюди, аби помолитися разом з вами за об`єднання усіх православних християн України в єдину церкву – церкву вашого народу, церкву вашої країни».

Як додав Вселенський патріарх, він приїхав також побачити Дніпро – «український Йордан» та «схилити голови перед трагічними жертвами Голодомору». Високого гостя привітав на українській землі Президент Віктор Ющенко. Як він підкреслив, для України це великий день:

«Сприймаємо ваш приїзд на святкування ювілею хрещення України-Русі як визнання тисячолітніх заслуг українських християн і української церкви в служінні Господові Богові».

З аеропорту український президент і Вселенський патріарх вирушили до Києво-Печерської Лаври на святковий молебень, відтак – на покладання квітів до пам`ятників княгині Ользі, Кирилу і Мефодію, Андрію Первозваному та святому Володимиру, а увечері взяли участь у службі в Софійському соборі з нагоди 1020-ої річниці хрещення Київської Русі.

Ювілейні заходи за участю глави держави та високого константинопольського гостя заплановані також на вихідні. В суботу 26 липня відбудуться урочистості на Софійській площі та панахида за померлими під час Голодомору 32-33 років, а в неділю 27-го відслужать літургію біля пам`ятника хрестителю Русі святому Володимиру.

А тим часом за перебуванням Вселенського патріарха в Україні ревниво стежить Московський патріархат. Напередодні Російська православна церква закликала представників православних церков світу бойкотувати святкування ювілею і не їхати до Києва. Українська православна церква в підпорядкуванні Московського патріархату поширила інформацію про те, буцімто Київський патріархат планує перейти під юрисдикцію Варфоломея і прагне використати його приїзд саме з такою метою. Київський патріархат, своєю чергою, обурено заперечив інформацію про перехід під крило Вселенського патріарха.

Водночас Президент України Віктор Ющенко висловив надію, що візит Вселенського патріарха Варфоломія стане поштовхом для формування єдності та порозуміння православних церков в Україні. Глава держави видав Указ про День хрещення Київської Русі-України. Відтепер цей день відзначатиметься щороку 28 липня, у день пам`яті хрестителя Київської Русі, рівноапостольного князя Володимира.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG