Спеціальні потреби

Ющенко звинуватив Жванію у причетності до отруєння


Давид Жванія замішаний у справі про отруєння. Юлія Тимошенко, попри її запевнення в зворотному, претендуватиме на президентську посаду. Такі заяви зробив Президент України Віктор Ющенко під час підсумкової прес-конференції на галявині біля президентського секретаріату.

Дві найкоротші відповіді президента під час півторагодинної прес-конференції стали найрезонанснішими. Віктор Ющенко заявив, що вважає Давида Жванію причетним до свого отруєння і що не сумнівається в намірах Юлії Тимошенко балотуватися на посаду президента в 2010-му році.

Сенсаційну заяву Ющенка щодо Жванії прокоментував міністр внутрішніх справ Юрій Луценко. Кримінальну справу, порушену щодо народного депутата, Луценко назвав «банальною помстою вчорашньому куму, спонсору і соратнику».

Говорячи про вибори 2010-го року глава держави – не без певного роздратування – зауважив, що тема взаємин з Тимошенко та ймовірного суперництва з нею на майбутніх президентських виборах для нього не така вже й важлива:

«Знаєте, мене мало цікавлять дебати щодо 2010-го року, я хочу повторити. Я ні з ким на компроміси ніякі не піду. Я не буду під столом просити у когось преференцій».

Втім, левову частку своєї вступної промови Ющенко присвятив саме критиці уряду та його очільниці. Наголосивши на високій інфляції в Україні, президент закликав «не вірити тим, хто списує це на зовнішні чинники». Він звинуватив також Тимошенко у затримці бюджетного процесу:

«Мені не подобається те, що країна живе без повноцінного бюджету. І чотири місяці влада не може знайти в собі сили це питання підняти перед парламентом. Добре розуміючи, що ці чотири місяці ми згаяли не від того, що нам хтось заважав формувати цей бюджет. Просто в якоїсь персони було бажання – країна може жити і без оновленого бюджету. Це не моє було бажання».

Президент висловив обурення тим, що уряд не виконує коаліційної угоди, розкритикував позицію Кабміну щодо нафтогону Одеса-Броди та дорікнув урядовцям у небажанні встановлювати «адекватні», тобто вищі ціни на газ для усіх внутрішніх споживачів. Не називаючи імені, Ющенко закликав прем`єрку «припинити займатися популізмом», «відмовитись від авантюр» та, як було сказано, «посипання журналістів маревом».

Окрім звичної вже полеміки з Кабінетом Тимошенко, Президент на підсумковій прес-конференції зробив низку інших важливих заяв. Він, зокрема, підтвердив, що питання виведення Чорноморського флоту з території України має бути вирішено заздалегідь; на думку глави держави, саме час розпочинати переговори. Віктор Ющенко прокоментував також майбутній візит до Києва, у зв`язку з відзначенням 1020-ліття хрещення Київської Русі, Вселенського патріарха Варфоломея. «Це колосальна честь», – сказав президент, висловивши сподівання, що візит вселенського патріарха стане важливою віхою в консолідації українського православ`я та створення єдиної помісної православної церкви в Україні.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG