Спеціальні потреби

Бюджет став предметом суперечки президента і уряду


Чи вдасться провести позачергове засідання парламенту і затвердити зміни до бюджету? Відповідь радше негативна, попри декларовану готовність владних політичних сил.

Фракція БЮТ заявила, що обома руками за скликання позачергової сесії. За однієї умови – якщо президент відкличе з Верховної Ради свій варіант змін до бюджету-2008. Ультиматум озвучив у четвер один з очільників фракції Андрій Кожем`якін. Як він пояснив, лише відкликання альтернативного президентського законопроекту дасть змогу провести результативне засідання та набрати необхідну кількість голосів.

«Ми готові скликати позачергову сесію. Але ми не будемо цього робити для чергових суперечок та взаємних обвинувачень у сесійній залі», – наголосив народний депутат. Як він нагадав, саме фракція БЮТ була ініціатором позачергової сесії і зібрала 150 підписів, необхідні для її проведення.

Вимогу БЮТ про відкликання президентського законопроекту прокоментувала також очільниця блоку. На брифінгу у четвер прем`єр-міністр категорично заперечила внесення змін до бюджету будь-ким, окрім уряду. «Законами України не передбачено подання альтернативних законів про бюджет», – наголосила Тимошенко. Як вона додала, альтернативний проект подано з єдиною метою – зірвати бюджетний процес.

Згадані звинувачення на адресу президента пролунали після заклику глави держави негайно провести позачергове засідання Верховної Ради. Віктор Ющенко, який перебуває у відпустці, озвучив свою вимогу через президентський Секретаріат. Як сказав на брифінгу в середу заступник глави канцелярії Андрій Гончарук, «Президент наполягає і навіть вимагає позачергової сесії для прийняття бюджету». При цьому за баченням Ющенка, бюджетний комітет має розглянути обидва законопроекти – урядовий та президентський – і виробити один погоджений документ. Як пояснюють у секретаріаті, уряд у своєму проекті врахував лише частину, але не всі пропозиції президента, і спрямував на «проїдання» більше коштів, а на розвиток менше, ніж це пропонує глава держави.

А тим часом українські фермери б`ють на сполох, вимагаючи відкликати депутатів з канікул. Асоціація фермерів та приватних землевласників і Всеукраїнська спілка сільськогосподарських підприємств звернулись у четвер до керівників країни з проханням негайно внести зміни до Держбюджету на 2008-ий рік. Як наголошується у зверненні сільгоспвиробників, якщо бюджетні зміни не будуть терміново затверджені, це може призвести до обвалу цін на зерно.

Нагадаємо, що минулої п`ятниці у Верховній Раді не знайшлося 226 голосів для затвердження змін до бюджету-2008.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG