Спеціальні потреби

Вовки можуть знову опинитися на межі вимирання у США


Нещодавно уряд США оголосив про зняття федеральної охорони на вовків. У першій половині минулого сторіччя вовки були практично винищені в країні. В середині 90-их 66 канадських вовків було завезено до центральної частини штату Айдахо і в Єлоустонський національний заповідник. З того часу популяція вовків зросла до півтори тисячі. Втім захисники природи просять уряд повернути вовків в список тварин, яким загрожує зникнення.

Величні гори у штаті Айдахо найбільш сприятливе місце для сірих вовків. Переживши загрозу вимирання, вовки знову опинились у центрі запеклої суперечки щодо їхньої долі. До 30-их років ХХ-го сторіччя вовків відстрілювали, отруювали і винищували іншими способами до майже повного зникнення. Вовки одними з найперших були внесені в список тварин, яким загрожувало повне знищення. Сьогодні їх приблизно півтори тисячі. У березні вовки втратили статус виду, якому загрожує вимирання. Тож вони знову стали об’єктом полювання. Для місцевих фермерів це добра новина. Геррі Соулен та його батько Фил займаються скотарством у західній частині Айдахо. За останні три роки вони втратили через вовків понад 800 овець.

Натомість на ранчо в іншій частині штату фермери вважають, що співіснування з вовками є можливим. Тут вівчарі за допомогою собак цілодобово охороняють свої отари. Якщо в околиці з’являються вовки, отару заганяють за електрифіковані огорожі з червонми прапорцями, щоби відлякати хижаків.

Штати Айдахо, Вайомінґ і Монтана погодились не допускати знищення вовків до мінімальної кількості, необхідної для збереження виду. Але захисники природи бояться, що без захисту уряду хтижаки знову опиняться на межі вимирання.

XS
SM
MD
LG