Спеціальні потреби

Науковці винайшли новий метод боротьби з раком


Меланома – небезпечна форма раку шкіри, яка з кожним днем загрожує дедалі більшій кількості населення США. Невтішні прогнози свідчать, що цього року буде виявлено 63 тисячі випадків захворювання, вісім тисяч з яких можуть бути смертельними. Однак науковці зробили нове відкриття у боротьбі з цим захворюванням, яке обіцяє бути ключем до розв`язання проблеми.

Меланома зазвичай виникає через надмірне сонячне опромінення. Із ледь помітної родинки через місяці вона невпинно збільшується під шкірою, поширюючи ракові клітини по всьому організму.

Науковці Дослідницького центру Фреда Гатчінсона у Сіетлі провели дослідження, участить у якому взяв 57-річний Ґардінер Віннедж. Його меланома шкіри поширилась на лімфатичний вузол і легеню.

Лікарі взяли зразок крові у пацієнта, який був майже при смерті. Вони виділили з неї тип клітин, які запрограмовані організмом боротися з раком.

Дослідники навіть визначили, які з цих клітин були найбільш агресивними до меланоми і клонували п`ять мільярдів цих клітин, а потім ввели їх знову в організм пацієнта. Результати були приголомшливими. Лише два місяці після лікування меланома на лімфатичному вузлі пацієнта зникла, не було жодних її ознак через два роки, як також жодного іншого прояву раку в організмі.

У дослідженні брав участь лише один пацієнт, але тепер до тестування буде залучено значно більше людей. Очікують, що це відкриття отримає широке застосування. Лікарі кажуть, що клітин, які борються з пухлиною, можна застосувати у боротьбі і з іншими видами раку, як от грудей, простати чи легень. Зараз науковці працюють над продовженням дослідження.

XS
SM
MD
LG