Спеціальні потреби

Авіаіндустрія США переживає кризу через ріст цін на пальне


Із стрімким зростом цін на нафту, а отже і на реактивне пальне, американські авіакомпанії змушені шукати способів економити. Деякі намагаються облегшити авіалайнери, щоб вони споживали менше пального. Тим часом Конгрес США розглядає законопроекти, які мають на меті стабілізацію цін на нафту і її продукти.

Пасажири американської авіалінії «Еірвейс» вже більше не побачать кіно під час польотів. За підрахунками компанія, усунувши розважальні системи з авіалайнерів, заощадить понад 250 кілограмів ваги на кожному з них. А це зекономить на пальному десять мільйонів доларів на рік. Інша американська авіакомпанія вмонтувала легші сидіння, а «Америкен Ерлайнс» почне використовувати наліпки логотипу, замість фарби, що заощадить двісті кілограмів ваги на кожний літак. «Джет Блу» планує літати повільніше. Продовжуючи кожний рейс на дві хвилини, компанія заощадять 13 мільйонів доларів на рік. Представники авіаіндустрії говорять, що різке подорожчання нафти спричинило кризу.

Авіаперевізники складають вину за рекордні ціни на спекулянтів і вимагають, щоб Конгрес наклав ліміт на кількість контрактів, які інвестор може укладати за один раз. Обмеження не дадуть спекулянтам можливості накопичувати контракти і маніпулювати цінами.

Джеймс Мей з Асоціації авіатранспорту каже, що без ліміту на контракти і без падіння цін на пальне авіакомпаніям загрожує банкрутство. Компанія вже оголосила про скорочення 30 тисяч робочих місць.

Асоціація, яка захищає інтереси авіаіндустрії, створила спеціальну веб-сторінку та закликає американців писати членам Конгресу і вимагати обмежити спекуляцію на товарному ринку. З подібним проханням до пасажирів звернулись і керівництво 12 авіакомпаній. Конгрес розглядає законопроект про реформи. Одним з його авторів є сенатор Джозеф Ліберман:

«У нас на слуханнях виступив свідок-експерт, який заявив, що надмірна спекуляції можливо призвела до подорожчання нафти на 40 – 60 доларів за барель».

Представники авіатранспортної індустрії кажуть, якщо в середньому квиток в один бік коштує 190 доларів. То 138 доларів з цієї суми витрачається на пальне. Це – чи не головна причина фінансових проблем американської авіаіндустрії.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG