Спеціальні потреби

'Дженерал Моторз' планує реструктуризацію виробництва


Компанія «Дженерал Моторз» оголосила про новий план реструктуризації виробництва вартістю в десять мільярдів доларів. Його мета – протистояти високим цінам на пальне, падінню продажів та переорієнтуватися на виробництво машин, які витрачають менше пального. Реструктуризація включатиме масові звільнення та суттєве зменшення виробництва вантажівок.

Ціна на бензин росте і американці все менше купують великі машини. Головний директор «Дженерал Моторз» Рік Вагонер зазначає:

«Ми не можемо просто сидіти та чекати, поки умови в США покращаться. Ми маємо бути активними та робити все можливе, навіть жорсткі кроки, аби забезпечити наше виживання та успіх».

План передбачає тимчасове призупинення виплати дивідендів акціонерам, продаж майна компанії на суму від чотирьох до семи мільярдів доларів, а також зменшення соціальних виплат працівникам, таких як пенсійна допомога. Таким чином компанія сподівається зекономити 15 мільярдів доларів, які будуть використані на виробництво машин, що витрачають менше пального.

Керівник автогіганта відкидає, що зміни запроваджуються під тиском інвесторів:

«Ми самі вирішуємо, що добре для нашого бізнесу. Базуючись на всьому, що ми бачимо, зокрема орієнтуючись на ринок у 14 мільйонів машин щороку протягом наступних двох років, ми абсолютно переконані, що це саме те, що ми маємо робити, аби пережити важкі часи».

Продаж автомобілів виробництва «Дженерал Моторз» у Сполучених Штатах впав на 16% лише цього року. Компанія очікує, що загалом річний продаж автомашин у США зменшиться на три мільйони автомобілів. Три роки тому цей ринок складав 17 мільйонів. Втім, незважаючи на проблеми вдома, бізнес в Єропі процвітає. У Західній Європі продаж машин «Дженерал Моторз» зріс на 3% протягом перших шести місяців цього року. А у Східній Європі та Росії, де Гаммер виробництва цієї компанії є однією з найпрестижніших марок автомобілів, – продажі зросли аж на 60%.

XS
SM
MD
LG