Спеціальні потреби

Фонд держмайна хоче повернути ‘Криворіжсталь’


Усі інвестиційні зобов`язання, які були взяті під час приватизації «Криворіжсталі», виконані. Про це заявила компанія «Міттал Стіл», відповідаючи на звинувачення, висунуті Фондом держмайна України. Як стверджується в заяві, оприлюдненій у вівторок, документи, що підтверджують виконання інвестзобов`язань, були передані Фондові.

«Міттал Стіл» повідомила також, що Фонд держмайна досі офіційно не повідомив її представників про намір розірвати договір купівлі-продажу. Поки не отриманий офіційний документ, неможливо коментувати ситуацію, – скаржиться керівництво меткомбінату і висловлює надію, що вирішити спірні питання з Фондом держмайна вдасться з допомогою конструктивного діалогу.

Привід хвилюватися у нового власника «Криворіжсталі» з`явився у понеділок 14 липня, коли Фонд державного майна заявив про необхідність розірвати підписаний у 2005-му році договір купівлі-продажу. Причина – не повністю виконані інвестиційні зобов`язання. Під час перевірки комісія ФДМ виявила, що не виконуються умови договору стосовно обсягів інвестицій на природоохоронні заходи та соціальні програми. Отож фонд повідомив, що наполягатиме на поверненні металургійного гіганта державі і зажадав від уряду виділення коштів на оплату судового провадження.

А тим часом Прем`єр-міністр України відкидає претензії Фонду держмайна як необґрунтовані. Коментуючи звернення ФДМ до уряду, Юлія Тимошенко нагадала: «Криворіжсталь», уперше за всю історію приватизації в Україні, була приватизована чесно, відкрито і прозоро:

«Думаю, що заяви Фонду держмайна, на жаль, як завжди, пусті і провокаційні».

Прем`єрка додала, що вже восени, після парламентських канікул, розраховує звільнити, як було сказано, «старе корумповане керівництво» фонду в особі Валентини Семенюк.

Погрози нинішньої очільниці ФДМ відібрати «Криворіжсталь» у «Міттал Стіл» не сприймають всерйоз і економічні експерти. Президент Центру економічного розвитку, один із розробників законодавства з приватизації Олександр Пасхавер називає ці заяви такими, що не матимуть жодних наслідків:

«Це давня мета Семенюк – якось погратися з «Криворіжсталлю». Коли її продавали, то вона казала: «Все одно я її поверну державі». Але я не думаю, що вона хоче її повернути. Вона хоче погратися. Це просто політичний спектакль».

Як наголошує експерт, причини, щоб розірвати договір з власником, мають бути справді вагомі, а не помилки та дрібні непорозуміння, як у випадку з «Міттал Стіл»:

«Логічно і легітимно відібрати власність, якщо ти не виконуєш договору. Але це можливо лише тоді, коли справа йде про фундаментальні основи договору, а не якісь там суперечки за невеличкими статтями».

У жовтні 2005-го року корпорація «Міттал Стіл», засновником і власником якої є Лакшмі Міттал, виграла відкритий тендер і придбала 93% акцій українського металургійного заводу «Криворіжсталь». Сума приватизації майже вдвічі перевищила очікувану і становила 4,8 мільярда доларів. З 2007-го року підприємство носить назву «Арселор Міттал Кривий Ріг».

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG