Спеціальні потреби

Журнал 'Нью-Йоркер' опублікував скандальну карикатуру Обами


Обкладинка останнього журналу «Нью-Йоркер» зображує Обаму в овальному кабінеті, його дружина Мішель – з автоматом, він сам у мусульманській чалмі, портрет Осами бін Ладена над каміном, у якому горить Американський прапор. Сам Обама відмовився коментувати такий свій портрет.

Суперник Обами, МакКейн одразу засудив появу такої карикатури: «Я вважаю це вкрай непристойним, і зрозумію Обаму, і його прихильників, якщо вони сприймуть це як образу».

Багато людей дійсно сприйняли портрет як образу, кажучи, що більше не купуватимуть видання. Виборчий штаб Обами, на відміну від самого кандидата, назвав карикатуру – образливою і позбавленою смаку, що в першу чергу ображає прихильників сенатора-демократа. Редактор журналу Дейвид Ремнік з цим не погоджується:

«Все що ми зробили, так це просто склали разом всі образи Обами, які вільно циркулюють у народі і дещо виділили їх. От і все».

Раніше, виборчий штаб Обами створив спеціальний сайт в Інтернеті, де відповідає на всі неправдиві чутки про свого кандидата. Особливо стосовно звинувачень у недостатньому патріотизмі чи віросповідання Обами.

Оглядач видання «Вашингтон Пост» Говард Куртс каже: «Те що редакторам журналу «Нью-Йоркер» здається звичайною сатирою, іншим людям видається зовсім не так. Багато з них, до речі, досі вірять що Обама – мусульманин».

Люди, загалом, бачать мало гумору в цій карикатурі, кажучи, що це – образливе зображення і не сатира, а просто неповага. Втім редактор журналу Дейвид Ремнік впевнений, що ця суперечка зіграє на руку Обамі:

«Подивіться, зараз всі телеканали обговорюють жахливі чутки та невірні уявлення про Обаму. Як на мене це конструктивне обговорення».

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG