Спеціальні потреби

У Каліфорнії триває боротьба з пожежами


Боротьба з лісовими пожежами точиться у Каліфорнії повсюди. Національна гвардія чи не найкраще знає як виграти війну з вогнем.

Губернатор штату Арнольд Шварценеґґер вже мобілізував 400 національних гвардійців для боротьби з пожежами і планує залучити ще дві тисячі:

«Це дуже сміливі чоловіки та жінки. Багато з них служили в Іраку та Афганістані. Вони стали добровольцями і зараз тренуються бути пожежниками».

Солдати, як Роберт Росбіа, який провів рік в Іраку, зараз вчаться воювати на дещо іншій лінії вогню. Роберт каже, що думки про солдатів, які загинули в Іраку та Афганістані, заохочують його до боротьби зі стихією.

У цьому сезоні в Каліфорнії розгорілося більше пожеж, ніж будь-коли раніше в історії. Знімки НАСА демонструють як поширювався вогонь з кінця червня, що робить допомогу національної гвардії незамінною та вкрай необхідною.

Пожежники кажуть, що боротьба дає результати. Втім пересуватися треба стрімкими скелями і крізь густий ліс. Морський піхотинець Джон Муноз каже, що саме так він собі все і уявляв:

«Саме для цього я сюди записався, отримати трохи адреналіну. Я хотів щось зробити для Каліфорнії, для країни».

Тим часом країна виділяє 100 мільйонів доларів і додаткову кількість бійців Національної гвардії на боротьбу з пожежами.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG