Спеціальні потреби

На саміті у Японії підписали резолюцію про скорочення викидів


Останній день саміту Великої вісімки завершився на екологічній ноті. Лідери восьми країн підписали спільну резолюцію, яка передбачає скорочення викидів парникових газів в атмосферу на 50% до 2050-го року. В тім угода не є зобов’язуючою і має лише рекомендаційний характер. Це одразу викликало хвилю критики з боку природоохоронних організацій.

Японці прагнули зробити гаслом саміту Великої вісімки – екологію. Всім лідерам країн – учасникам зібрання вручили по лопаті і організували символічне насадження дерев на березі озера Тоя. Ці вічнозелені деревця, кажуть, виростуть до велетенських розмірів і будуть здатними вбирати з атмосфери більше вуглекислого газу, ніж будь-яке інше дерево. Після виконання своєї почесної місії, Велика вісімка повернулася до вирішення складнішого екологічного завдання – обговорення угоди, яка має врятувати планету від глобального потепління.

Анґела Меркель після першого раунду переговорів висловила оптимізм:

«Я задоволена роботою, яку провела Велика вісімка з підготовки документів екологічної угоди».

Джордж Буш, президент країни, яка довгий час відмовлялася приєднуватися до міжнародних екологічних угод, що зобов’язували до скорочень викидів в атмосферу, цього разу був налаштований більш конструктивно. Вимогою Сполучених Штатів було, щоб до домовленостей Великої вісімки приєдналися і держави, які найшвидше розвиваються, такі як Індія, Китай та Бразилія. В останній день саміту представники цих країн долучилися до наради і взяли на себе частину відповідальності за екологічні проблеми. Результатом стало підписання угоди про скорочення на 50% викидів в атмосферу вуглекислого газу до 2050-го року.

Під час зустрічі Президент Джордж Буш зазначив: «Велика вісімка висловила своє бажання здійснити суттєве зменшення викидів парникових газів – це суттєвий крок до підписання повномасштабної угоди».

Ключовим у коментарі американського президента є слово бажання, а не вимога. Резолюція Великої вісімки окреслила план, але не наклала зобов’язання на країни про зменшення викидів газів в атмосферу. І саме це викликало чергову хвилю протестів представників екологічних організацій. Деякі з них кажуть, що до 2050-го року теперішні лідери будуть забуті, а планета засмажиться в наслідок глобального потепління.

Нездатність найбільш авторитетного світового форуму приймати чіткі рішення знову підняла питання про те, що клуб семи найбільш розвинених демократій плюс Росія більше не спроможний ефективно впливати на процеси на планеті.

Економічний та політичний баланс у світі змінився, завдяки стрімкому розвиток великих країн – в першу чергу Індії, Китаю та Бразилії. Тепер для того, щоб вирішувати складні питання загальносвітового масштабу без участі цих країн Великій вісімці навряд чи вдасться обійтися.

Відео - найголовніше

"В Америці немає місця насильству", — Джо Байден. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG