Спеціальні потреби

На Одещині - акції протесту проти навчань Сі Бриз


Попри заборону суду, представники лівих партій продовжуватимуть акції протесту в місцях проведення українсько-американських навчань Сі Бриз. Не зупинили їх і сутички із правоохоронцями, які напередодні ввечері демонтували наметове містечко протестанів у Одеській області.

Двоє людей із серйозними травмами і два десятки затриманих. Такий результат сутичок міліції із представниками лівих партій у містечку Чорноморське на Одещині. Правоохоронці напередодні ввечері демонтували наметове містечко, споруджене противниками українсько-американських навчань. Прес-секретар ПСПУ Оксана Шкода пояснила, що її політична сила вважає дії міліції протизаконними. Адже заявки на проведення пікетування подавалися:

«Суду за цими заявками не було. Містечко стояло повністю на законних підставах. Приїхали судові виконавці, вони дали нам півгодини, щоб зібратися. Але вже через 15 хвилин вони тупо знесли абсолютно всі наші намети».

Правоохоронці кажуть – виконували рішення одеського суду. Той заборонив проводити масові акції біля місця запланованих військових навчань. Цю ухвалу, мовляв, і показали протестувальникам, запропонуваши їм згорнути містечко. Після відмови наметове містечко демонтували примусово. При цьому тих, хто чинив спротив міліції – затримали.

За даними ПСПУ правоохоронці затримали близько 20 людей і конфіскували 80 наметів. У сутичках постраждали двоє протестувальників, яких доправили у лікарні. Командувач військово-морських сил України Ігор Тенюх запевняє, що попри протести, українсько-американські навчання розпочнуться у встановлені терміни:

«Підготовка до міжнародних навчань Сі Бриз уже завершилася і зараз є повна готовність до цих навчань. 14 липня я відбуваю в Одесу для відкриття цих навчань. Все йде згідно з планом, затвердженим міністром оборони і начальником Генштабу».

Представники лівих партій обіцяють не припиняти пікетування попри заборону суду. Прес-секретар ПСПУ запевняє, що сутички із міліцією не налякали противників проведення навчань:

«Абсолютно всі люди залишилися. Ми всю ніч провели під відкритим небом біля вогнищ. Наметове містечко буде відновлене сьогодні. Ми будемо стояти поки йтимуть ці навчання. Звичайно, ми їх не зможемо зірвати. Тому що нам фізично цього не дозволять. Принаймні ми покажемо позицію тієї частини України, яка проти НАТО».

Українсько-американські навчання Сі Бриз розпочнуться наступного тижня і проходитимуть на полігонах в Одеській та Миколаївській областях і Криму. Військовослужбовці із 15 країн відпрацьовуватимуть завдання із проведення спільних миротворчих операцій.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG