Спеціальні потреби

Міністр охорони здоров`я про стан медичної галузі


Стан української медицини викликає нарікання і пацієнтів, і медиків – розмови про необхідність її реформування тривають роками. Про чергову спробу наблизити галузь до світових стандартів розповів в інтерв`ю «Голосу Америки» керівник Мінстерства охорони здоров'я Василь Князевич.

Попри багаторічні розмови про необхідність реформи, українська система охорони здоров`я досі не увійшла в ринок, – каже міністр охорони здоров'я України Василь Князевич:

«Система охорони здоров`я практично залишилася незмінною після розпаду Радянського Союзу. Це система державних, муніципальних чи регіональних закладів, які мають один бюджетний принцип фінансування. В українській Конституції записано, що кожен громадянин має право на безплатне лікування. Це те, що було в Радянському Союзі. Але зміни економічної ситуації, перехід на ринкову систему, на превеликий жаль не зачепили системи охорони здоров`я. Тому вона сьогодні не є адаптованою до тих умов, в яких би мала працювати. Стаття Конституції про безплатну медичну допомогу не виконується, тому що держава не має достатньо фінансів. І сьогодні є як нарікання з боку пацієнтіав, які незадоволенні наданням цих послуг, так і медиків, які працюють в цих умовах».

Міністр не наважується визначити яка модель охорони здоров`я діє в Україні зараз:

«Коли все розрушено, важко сказати яка це модель. Сьогодні не хаотична система, але така, яка потребує багатьох змін».

Водночас міністр зазначає, що ідея як реформувати медицину вже є:

«Ми будемо пропонувати суспільству концепцію реформування системи охорони здоров`я. Основним акцентом буде – первинна ланка – сімейний лікар. Медичний заклад буде як неприбуткова господарювальна організація. Лікарі матимуть високі права, розвиватимуться асоціації самоврядування. Ми завершуємо розроблення стандартів, протоколів і правил за якими і пацієнт, і медик знатимуть свої прама. Це процеси не одного року. Але ми впроваджуватимемо принципи страхової медицини.

Ми не хочемо цілком відійти від державної підтримки і фінансування. Це обов`язково залишиться.

Я бачу медицину, де немає значення, куди ти потрапиш, чи в Луганській області, чи у Львівській області, в місті чи в селі, ти отримаєш стандарт медичної допомоги, як діагностику, так і лікування. Лікар буде поважати себе в цьому суспільстві і суспільство поважатиме лікаря. І для цього міністрові, державі і цілому суспільству треба буде дуже довго і дуже серйозно попрацювати. Але я впевнений, що ми з цим справимося».

Інше за темою

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG