Спеціальні потреби

Світова спільнота не визнає результатів виборів у Зімбабве


Дипломати і керівники різних країн світу відмовляються визнати легітимним переобрання Роберт Муґабе на пост Президента Зімбабве, і характеризують результати виборів як обман. Адміністрація Президента США закликає Об’єднані Нації схвалити нові санкції проти Зімбабве у відповідь на кампанію насильства і залякування виборців прихильниками Муґабе. У понеділок чинний глава Зімбабве взяв участь у саміті африканських лідерів, що відбувається в Єгипті.

Багато лідерів на саміті Африканського Союзу відмовились безпосередньо критикувати Роберта Муґабе. Однак є повідомлення, що за кулісами зустрічі деякі лідери чинили на нього тиск, щоб він розпочав діалог з опозицією в Зімбабве.

Минулої п’ятниці у Зімбабве відбувся другий тур президентських виборів, у якому Муґабе був єдиним кандидатом. Опозиційний лідер Морґан Цванґіраї зняв свою кандидатуру, пояснюючи це тим, що його прихильників переслідують і вбивають.

На зустрічі керівників країн-членів Африканського Союзу у понеділок міністр закордонних справ Танзанії Аша-Роз Міґіро закликала африканських лідерів звернути увагу на становище в Зімбабве:

«Це найбільша загроза регіональній стабільності в південній частині Африки, не лише через її жахливі гуманітарні наслідки і загрозу безпеці, але також і через небезпечний політичний прецедент, який вона створює».

Прем’єр-міністр Великобританії Ґордон Браун заявив у понеділок, що світ не визнає результатів виборів у Зімбабве легітимними:

«Я сподіваюсь, що Африканський Союз разом з Об’єднаними Націями дадуть пану Муґабе абсолютно чітко зрозуміти, що в країні мусить відбуватися зміна влади і уряд мусить переобиратись»

У Білому домі речник Президента Буша Дейна Періно заявила, що Сполучені Штати готові ввести санкції проти режиму в Зімбабве в односторонньому порядку, але також розраховують, що санкції накладуть і Об’єднані Нації:

«Ми б хотіли, щоб, перш за все, люди почувались безпечно в своїй країні і їх голоси були почуті. Я розумію, що в цьму регіоні відбуваються розмови про можливість досягнення домовленості про розподіл влади. Але я не знаю багато про це, можливо ще зарано робити висновки».

Представник Зімбабве в ООН Боніфес Чідуавсіку заявив у понеділок, що вибори в його країні були вільні і справедливі:

«Щодо санкцій, то це навіть не стоїть на порядку денному. Я не переймаюся цією проблемою, і ця думка не позбавляє мене сну, адже вони не мають аргументів, щоби виправдати санкції перед Радою Безпеки».

Американські дипломати підготували і розповсюджують серед членів Ради Безпеки проект санкцій проти Хараре. Він передбачає введення ембарго на продаж Зімбабве зброї і продукції, що має відношення до військових цілей, як також санкції проти окремих державних чиновників і агентств Зімбабве, причетних до насильств під час виборів.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG