Спеціальні потреби

Засновник компанії «Майкрософт» вирішив піти на пенсію


Один з найбагатших людей у світі засновник компанії «Майкрософт» Біл Ґейтс вирішив відійти від справ. Людина, яка змінила світ комунікацій, каже, що хоче допомогти світу стати кращим, тепер за допомогою своїх грошей.

За понад 30 років своєї кар’єри Білу Ґейтсу вдалось не просто стати мільярдером, йому вдалося змінити уявлення про персональні комп’ютери та спосіб, яким люди спілкуються між собою. Не довчившись в університеті, 28-річний Ґейтс заснував «Майкрософт». Вже тоді він був переконаний, що у майбутньому людство не уявлятиме себе без комп’ютерів:

«Я не думаю що люди сьогодні усвідомлюють, які революційні зміни спричинять персональні комп’ютери».

Його бачення стало реальністю.

За словами журналу «Форбс» Біл Ґейтс майже фактично самостійно домігся того, що кожна американська родина зараз має один чи два комп’ютери у себе вдома. Люди по всьому світу володіють тепер комп’ютерами.

У той час як «Майкрософт» перетворився на лідера розвитку комп’ютерних технологій у світі, зростали і статки Ґейтса – з 315 мільйонів у 1986-му році – до двох з половиною мільярдів на момент запровадження «Віндовс» і до 58 мільярдів сьогодні.

Останні десять років Біл Ґейтс очолював список найбагатших людей світу. Роками велику частину своїх прибутків він віддає на благодійні цілі. І вихід на пенсію не означає для Ґейтса припинення цієї справи. Тепер його амбіції поширюються на медицину та освіту. Він планує використати своє багатство на боротьбу з такими хворобами як малярія та СНІД.

І хоча Ґейтс каже, що написання комп’ютерних програм стало його життям з 13 років, саме благодійність тепер стає його головним заняттям. І своєю новою діяльністю він також вірогідно зможе змінити світ.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG