Спеціальні потреби

Конгрес США говорить про покращення ситуації в Іраку


Конгрес США у вівторок розглянув черговий звіт про ситуацію в Іраку. Відповідно до інформації, наданої Пентагоном, випадки насильства із застосуванням зброї зменшились в цій країні на 40-80% відколи американська армія збільшила свою чисельність в лютому 2007-го року. Економічна та політична ситуації також покращуються, хоча, як зазначає Пентагон, ці процеси є хиткими і можуть бути зворотними.

Війна в Іраку ще далеко від завершення, втім ситуація всередині країни йде до покращення, порівнюючи з даними минулого року. Смертність серед цивільного населення з липня минулого року зменшилася на 75%. А загальна кількість збройних нападів зараз на найменшій позначці за останніх чотири роки.

Автори звіту, серед яких дослідник Інституту Брукінгса Макл О’Генлон, зазначають, що Іракці більше намагаються вирішити свої суперечки політичними методами, аніж зброєю:

«Місцева влада нарешті почала брати ситуацію під контроль. І хоч зміни поки непевні, є й добра новина – у нас з’явився партнер у середині країни».

Втім, американські військові не поспішають оголошувати перемогу, –каже командувач військами в Іраку Ллойд Остин:

«Покращення безпеки – це чудове досягнення. Але ми чітко розуміємо, що прогрес хиткий. Ми хочемо щоб зміни не мали зворотного характеру».

Прогресу вдалося досягти завдяки кільком факторам. Покращення якості роботи іракських сил безпеки. Несподівано успішне лідерство Прем’єр-міністра Нурі аль-Малікі, в боротьбі як з Аль-Кайдою, так і з повстанцями. А також створення стотисячного загону сил безпеки, під назвою Сини Іраку. Багато бійців цього загону колись самі були членами повстанських формувань.

Зменшення напруження і кількості насильства в Іраку можна помітити по тому, як змінилося життя людей у всіх частинах країни – від Басри на півдні до Мосула на півночі. Наприклад в Басрі сьогодні можна досить вільно ходити вулицями, на яких минулого року небезпечно було пересуватися навіть у супроводі військового конвою. Багато міст і поселень неподалік Кіркука звітують, що повністю викорінили усі прояви Аль-Каїди у своїх місцевостях.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG