Спеціальні потреби

Обама змагається за прихильність християн-євангелістів


Опіум для народу, частина перша – релігія і Обама. Претендент у президенти США Барак Обама цими днями проводить активну передвиборчу кампанію серед християн-євангелістів. Ця релігійна група вважається лояльним оплотом Республіканської партії. Саме завдяки їх підтримці Джордж Буш був переобраний на посаді президента. У 2004-му за нього проголосувало 74% євангелістів – це три з половиною мільйона виборців. То ж не дивно, що штаб Обами розпочав серйозну боротьбу за цей електорат.

Чимало євангелістів спантеличені і не приховують цього. Барак Обама відвертіше і частіше говорить про свої релігійні почуття, ніж його суперник республіканець Джон МакКейн.

Стівен Менсфілд – автор бестселера «Віра Джорджа Буша» незабаром опублікує книгу «Віра Барака Обами». Він запевняє, що Обама має реальні шанси заручитися підтримкою традиційно консервативних євангелістів:

«Цей чоловік вільно володіє мовою релігії. Він не соромиться розповідати про своє життя, релігійний досвід. Тому, я думаю, він зможе порозумітися з певною категорією виборців-євангелістів».

Як через Інтернет, так на мітингах з виборцями Обама звертається до переважно молодого покоління євангелістів. У пошуках підтримки цього електорату його штаб працює над організацією сотень рок концертів і вечірок. Координує ці зусилля 25-річний Джош Дубуа – син християнського проповідника.

«У нас немає точних цифр, але ми знаємо, що мільйони християн-євангелістів почали прислуховуватися до Барака Обами і його переконань».

Але одним з таких переконань Обами є право жінок на аборти, з чим не погоджуються євангелісти у цій церкві в штаті Огайо.

У республіканця Джона МакКейна також не найкращі відносини з євангелістами. Чимало з них вважають його недостатньо консервативним. Експерти сумніваються, що МакКейн зможе заручитися повною підтримкою цієї впливової релігійної групи. Однак в умовах напружених президентських перегонів, навіть незначна підтримка може стати вирішальною.

XS
SM
MD
LG