Спеціальні потреби

Держдеп США оприлюднив звіт про торгівлю людьми


У Сполучених Штатах у двохсоту річницю заборони рабства в цій країні Державний департамент США опублікував звіт присвячений рабству сучасному – продажу людей у примусову працю. Цей вже восьмий звіт охоплює 170 країн світу, включно з Україною. За даними Міжнародної організації праці ООН, на сьогодні до примусових робіт залучено понад 12 мільйонів жінок, чоловіків та дітей. За іншими оцінками, ця цифра сягає 27 мільйонів. Серед них – дівчата, яких обіцянками роботи нянею чи офіціанткою роблять проститутками, чоловіки, яких змушують до рабської праці, та діти, яких продають у сексуальне рабство власні родичі.

Державний секретар США Кондоліза Райс зазначила: «У всьому світі торгівля людьми – багатостороння загроза. Це позбавляє жертв їхніх людських прав та гідності, збільшує ризик для здоров`я суспільства, фінансово забезпечує організовану злочинність та підриває владу закону».

Державний департамент США розділяє країни світу на чотири групи, відповідно до гостроти проблеми та зусиль уряду її вирішити. Країни, які потрапляють до останньої категорії можуть стати суб’єктом санкцій з боку Уряду США, зокрема скорочення закордонної допомоги. За словами Райс, до “чорного списку” цього року потрапили 14 країн, серед яких Молдова, Куба, Саудівська Аравія та Іран:

«Цей звіт – наш ключовий інструмент у боротьбі з торгівлею людьми, який допомагає збільшити розуміння проблеми, надає країнам конкретні рекомендації, поради та допомогу. США надали понад 500 мільйонів доларів на боротьбу з торгівлею людьми протягом останніх семи років».

Україна опинилася у другій категорії. Згідно зі звітом, Україна – джерело, транзит країна та пункт призначення примусової праці.

Завідувач Відділу моніторингу щодо торгівлі людьми Держдепартаменту США Посол Марк Лагон каже:

«Країни другої категорії – це ті, які не виконують мінімальних вимог щодо покарання злочинців, залучених до торгівлі людьми, захисту жертв та запобігання проблемі, але уряди яких роблять серйозні зусилля в цьому напрямку».

Українських жінок продають у проституцію в понад два десятки країн по всьому світу. Існують інциденти примусової праці і в середині країни, як українців так і мешканців близького зарубіжжя. Звіт каже, що уряд не повністю виконує вимоги Закону щодо захисту жертв торгівлі людьми. Зокрема програма захисту свідків є надзвичайно слабкою, що стримує багатьох жертв від свідчень проти злочинців. З іншого боку, Марк Лагон зазначає, що посилилось покарання тих, хто був знайдений винним у торгівлі людьми:

«Інше покращення – до відповідальності притягали й тих, хто був залучений до торгівлі людьми з метою примусової праці, а не лише проституції. Відбулися тренінги для суддів, що є важливим для того, аби вони змогли краще зрозуміти природу проблеми та необхідність серйозного покарання. Робилися певні заходи і для запобігання торгівлі людьми. Непогані зусилля докладалися на місцевому рівні, зокрема надавалося фінансування для реабілітації жертв».

Але, за словами Марка Лагона, найбільшою проблемою в Україні залишається корупція, яка є каталізатором торгівлі людьми. Звіт надає наступні рекомендації українському урядові: запровадити кроки щодо припинення підтримки злочинцям з боку урядових чиновників, продовжувати тренінги для прокурорів та суддів, збільшити фінансування програм із захисту та допомоги жертвам, а також здійснити кроки щодо запобігання проституції.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG