Спеціальні потреби

Нацкомітет вирішив долю голосів делегатів Флориди і Мічигану


Боротьба за єдиного кандидата від демократів виходить на фінішну пряму. Лідери Національного комітету Демократичної партії нарешті досягли компромісу у довгій суперечці щодо делегатів від штатів Флорида і Мічиган, які всупереч партійним правилам, провели праймеріз раніше визначеного терміну. Рішення викликало шквал обурення прихильників Гілларі Клінтон, а Барака Обаму зробило на крок ближчим до здобуття номінації.

Прихильники Клінтон прирівняли дебати у суботу щодо долі голосів Мічигану і Флориди до перерахунку голосів у Флориді 2000-го року. Член Національного комітету Демократичної партії Донна Брезил зазначила:

“Моя мама вчила мене грати за правилами. Якщо ж ви вирішили змінити правила посередині чи наприкінці гри, то це треба вважати шахрайством”.

Рішення, яке викликало стільки обурення, передбачає допустити делегатів Флориди і Мічигану до Всенаціонального з`їзду партії, але зарахувати лише половину їхніх голосів. Відтак Гілларі Клінтон отримає 87 замість 174 голосів, а Бараку Обамі дістанеться 63 замість здобутих 126.

Біл Клінтон, на відміну від своєї дружини, погоджується із рішенням комітету. Як і сам Барак Обома, який теж називає компроміс справедливим.

Однак Гілларі не втрачає оптимізму і сподівається на перемогу у недільних праймеріз в Пуерто-Рико. Обама, натомість, робить ставку на вибори у Південній Дакоті і Монтані. На даний час Обама випереджає Клінтон на 202 голоси суперделегатів. З врахуванням делегатів Флориди і Мічигану різниця скоротилася до 178.

Водночас Бараку Обамі довелося знову відбиватися від скандальних заяв духівника його церкви, що, врешті, змусило кандидата покинути церкву взагалі.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG