Спеціальні потреби

Україна не направлятиме своїх військових в Грузію


Українські військові поки що не готуються до участі в миротворчій операції ООН у зоні абхазько-грузинського конфлікту. Для цього немає жодних юридичних підстав, наголошують у оборонному відомстві країни. Більше того, попри заяви чиновників Організації Об`єднаних Націй, деякі оглядачі вважають ймовірність направлення українців до Грузії дуже низькою.

Міністерство оборони не веде жодної підготовчої роботи до участі в миротворчій місії в зоні абхазько-грузинського конфлікуту. Про це “Голосу Америки” повідомили у відомстві. Таким чином в Міноборони прокоментували заяву Постійного представника Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні Френсіса О`Доннела. Той напередодні повідомив про ймовірність участі українців у місії з підтримання миру в Грузії. Мовляв, таке побажання висловлювала грузинська сторона. У Тбілісі хотіли б замінити українцями або представникаи інших країн російських миротворців, вважаючи останніх заангажованими. ООН же вважає, що українці мають достатній досвід участі в миротворчих операціях і гарну репутацію.

В українському оборонному відомстві кажуть – військові будуть готові виконати наказ. Однак поки що говорити про це зарано. Адже розмови про ймовірну участь в операції в Грузії точаться третій рік. Але жодного формального кроку для цього не зроблено. Військові нагадують, що відповідне рішення ухвалюється за складною процедурою. Його мають підртимати РНБО, Верховна Рада і президент. Лише в цьому випадку військові можуть взяти участь у миротворчій місії на території іншої країни.

Однак оглядачі вважають направлення українських миротворців у зону конфлікту малоймовірною. Адже, за правилами ООН, для цього потрібна згода усіх сторін протистояння. Абхазія ж навряд чи захоче зміни російських військових.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG