Спеціальні потреби

Буш допомагає МакКейну збирати кошти на виборчу кампанію


Президент Сполучених Штатів Джордж Буш допомагає своєму однопартійцю сенатору Джону МакКейну зібрати кошти для проведення передвиборчої кампанії. Наразі бюджет кандидата-республіканця на посаду президента значно менший, ніж у його суперника демократа Барака Обами. Утім МакКейн робить все можливе для того, щоб його зв’язки з діючим президентом, рейтинг популярності якого надзвичайно низький, не набували розголосу.

Буш відкрито підтримав МакКейна ще у березні, але з того часу вони старанно уникали спільних появ на публіці. Захід із збору коштів, який МакКейн нещодавно провів у штаті Арізона, мав бути відкритим для преси. Але несподівано для всіх його перемістили із зали засідань до приватної оселі. Журналістів, звісно, туди не пустили. Не вдалося також отримати жодних фотографій, на яких МакКейн та Буш були б поруч.

Аналітики кажуть, що МакКейн усвідомлює, що для того, щоб виграти ці вибори, йому треба дистанціюватися від преси. Якщо всі знатимуть про те, що МакКейн підтримує тісні зв’язки з Бушем, це виглядатиме ніби Буш іде на третій термін, і МакКейн програє.

Але відсутність візуальних доказів, не завадила Бараку Обамі прокоментувати цей захід і в черговий раз підкреслити зв’язки між цими двома політиками:

«Жодної камери. Жодного репортера. І ми всі знаємо чому. Сенатор МакКейн не хоче, щоб його бачили поруч з президентом-невдахою і асоціювали з ним».

Демократи користаються кожною нагодою, щоб нав’язати МакКейну ярлик віртуального двійника Джорджа Буша. Ця стратегія дає свої результати, адже популярність діючого президента серед виборців є рекордно низькою. Четверо з п’яти опитаних американців вважають, що їхня країна рухається у неправильному напрямку.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG