Спеціальні потреби

Техаська полігамна секта виграла судову справу


Апеляційний суд Техасу ухвалив рішення, що владні органи штату не мали права забирати понад 400 дітей у матерів техаської полігамної секти. Минулого місяця поліція отримавши, за їх словами, дзвінок від 16-річної дівчини із секти про наругу, здійснила рейд на ранчо полігамістів. Тепер суд визнав недостатніми докази на підставі яких дітей, які жили на ранчо, забрали у матерів і віддали під опіку держави.

Рішення Апеляційного суду в Остіні стало неочікуваним для влади Техасу – правоохоронці штату не мали права забирати у матерів 460 дітей, які проживали на ранчо полігамістів. На думку суду, не було достатньо доказів, що діти були у небезпеці.

Матері, які подали цей позов, не приховували емоцій. У квітні вони подали апеляцію. Влада штату наполягала, що діти були у небезпеці на ранчо, оскільки неповнолітніх дівчат змушували до статевих взаємин із старшими чоловіками і насильно віддавали заміж. Коли дітей забирали, деякі молоді дівчата до 18 років уже були вагітні, а деякі уже попередньо мали дітей. Представники влади так і не могли розібратись, які діти належать яким матерям. Відтак суд постановив, що вони повинні пройти тест ДНК. Наразі діти перебувають у різних притулках, розкиданих по усьому штату. Якщо влада не буде опротестовувати рішення суду у наступні 10 днів, діти принаймні 41 матері, які подали апеляцію, мають повернутись додому. Адвокати сподіваються, що решта дітей зможуть повернутись на ранчо згодом.

Адвокати кажуть, що решта родин будуть готувати усі необхідні документи для того, щоб їхніх дітей також повернули, оскільки етично та юридично це рішення стосується лише тих родин, які подали позов.

Представники влади штату поки що не вирішили чи будуть вона опротестовувати рішення суду.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG