Спеціальні потреби

Репутації МакКейна може зашкодити протестант-проповідник


Незважаючи на те, що Бараку Обамі залишилося набрати голоси всього лише 61 делегата аби автоматично стати єдиним кандидатом в президенти від Демократичної партії, боротьба між ним та Гілларі Клінтон не завершена. А на республіканському фронті не дають спочити на лаврах Джону МакКейну. Хоча в нього немає суперників по партії, проблем від цього в МакКейна не менше.

Обидва претенденти в президенти від Демократичної партії перебувають у Флориді. Але цілі в них різні. Барак Обама вже розпочав кампанію проти Джона МакКейна:

“Ми готові до змін. Нам потрібне щось нове. Ми хочемо перегорнути сторінку та вписати нову главу в американську історію. І саме це ми зробимо прямо тут – у Флориді”.

А у Гілларі Клінтон інше завдання. Вона закликає врахувати результати голосування у Флориді та Мічигані, незважаючи на те, що попередні вибори в цих двох штатах проводилися всупереч партійним правилам:

“Урок 2000-го року у Флориді абсолютно зрозумілий: якщо голоси людей не рахують, то воля народу не здійснюється і демократія занепадає”.

Експерт університету Південної Флориди Сюзан МакМанус зазначила: “Гілларі Клінтон змусила Барака Обаму захищатися через те, що він не хоче рахувати голоси в цих двох штатах. Настав час для нього сказати, що він готовий врахувати ці голоси та допустити делегатів від цих штатів на з’їзд”.

Обама не може собі дозволити не прислуховуватися до електорату Флориди – це йому може коштувати голосів на виборах у листопаді. Тому він переконує, що його команда насправді активно добивається, щоб ці голоси порахували, і я переконаний, що делегатів допустять на з’їзд.

А в МакКейна проблеми виникли через антимусульманські заяви одного з протестантських проповідників Рода Парслі, який відкрито підтримав сенатора. У своїй книзі та DVD проповідник заявив:

“Іслам – антихристиянська релігія, намір якої насильницьки підкорити собі світ. Америка частково була заснована з метою зруйнувати Іслам і я вірю, що 11 вересня був закликом до покоління прокинутися та взятися за зброю, який ми не можемо більше ігнорувати”.

Колишній офіцер ЦРУ Джон Кіряку вважає, що Парслі може серйозно зашкодити МакКейну:

“Проблема полягає в тому, що мусульмани вже розуміють, що Адміністрація МакКейна не буде до них ставитися надто поблажливо, і МакКейн нічого не зробив, щоби ці погляди спростувати, незважаючи на те, що вони контрастують з його власними”.

Сам республіканець Джон МакКейн зазначив: “Наша мета – знайти шлях до серця та розуму поміркованих мусульман, які є у значній більшості, і які не хочуть, аби їхнє майбутнє контролювала меншість радикальних екстремістів”.

Відео - найголовніше

"В Америці немає місця насильству", — Джо Байден. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG