Спеціальні потреби

Американці розробляють нові нафтові родовища


131, 132, 136 доларів за барель нафти. Три дні поспіль чорне золото встановлює цінові рекорди на світовому ринку. Фахівці не бачать причин, чому ріст ціни може зупинитися. Разом з ціною нафти піднімаються і ціни на заправках, що гостро відчувають звичайні люди і приватні підприємці. Ціна на нафту продовжує підминати під себе економіку США і вимагає від уряду країни негайних дій. Спеціальні слухання у Сенаті можливо допоможуть визначити що конкретно мусить бути зроблено.

Американські законодавці знову “викликали на килим” керівників місцевих енергокомпаній, щоб дорікнути їм за ріст цін. Нафтові боси – відкидають свою вину, кажучи, що ціну підштовхує вверх зростаючий попит на нафту у світі, зокрема в Китаї та Індії. Тільки США споживає аж дев`ять мільйонів барелів в день. А Саудівська Аравія та Росія – два найбільших постачальника нафти у світі – відмовляються збільшувати видобуток. Деякі аналітики вже застерігають, через чотири роки попит на нафту буде більшим ніж пропозиція. А відтак, якщо попит не зменшиться, то ціни на нафту запросто зростуть до двохсот доларів. І ніщо цей ріст не зупинить.

В умовах такого шаленого зростання цін на нафту, американці починають розробляти родовища, які раніше освоювати було не вигідно. Так у Північній Дакоті та Монтані нафтові компанії працюють над визначенням об'ємів родовища нафти, про яке знали раніше, однак розробкою якого не займались через складні умови видобутку. Щоби дістатися до нафти потрібно заглибитися на кілька кілометрів під землю, прорубавши тверді кам'яні породи. Однак, у час коли бензин стрімко дорожчає, нафтовики налаштовані на видобуток.

Нафту у Північній Дакоті та Монтані знайшли у 1953-му році. Вчені назвали родовище Баккенською формацією, що простягається через обидва штати. Донедавна, про обсяги місцевої нафти знали лише приблизно. Деякі вчені порівнювали родовище із запасами Саудівської Аравії. Останні дослідження доводять, що це родовище хоч і не таке велике, але одне з найбільших у Північній Америці.

За оцінкою геологічного агентства, з використанням існуючих технології у Північній Дакоті та Монтані можна видобути чотири мільярди триста мільйонів барелей нафти. У 1995-му році, коли родовище вивчали в останнє, тогочасні технології дозволяли видобути лише 150 мільйонів барелей.

Сучасна технологія полягає у так званому горизонтальному бурінні, що набагато ефективніше в умовах цієї місцевості. Перспектива видобутку нафти, може корінним чином змінити життя місцевих фермерів. Багато з них вже отримали гроші від нафтових компанії за дозвіл бурити на їх території.

Гері Маєрс, фермер з 20-річним стажем все ще чекає на дзвінок. Незважаючи на підвищення цін на харчові продукти, дорогий бензин з'їдає прибутки селян. Протягом двох тижнів засіву, Маєрс щодня вкладає у майбутній врожай 30 тисяч доларів. Каже, що гроші йому не завадять:

“Ти тримаєш кулаки і сподіваєшся, що тобі зателефонують і скажуть, що хочуть бурити на твоїй землі”.

Фермеру Джину Геррісу належить чотири з половиною тисячі гектарів землі, і стільки ж він орендує. Щоправда, у нього немає прав на родовища, які знаходять під землею. Тож Герріс не отримає гроші за нафту. Однак він сподівається, що прихід нафтових компаній дозволить йому заробити, надаючи різні послуги:

“Обсяг роботи, який ми вже визначили для себе у нафтовому бізнесі дозволить нам отримати більше прибутку, ніж ми отримуємо від продажу тварин”.

Іншому фермеру, Джону Варбургу пощастило. На його землі вже шукають нафту. Він не говорить, скільки саме йому заплатили, однак сподівається, вкласти гроші у свою ферму:

“Нафтові гроші дозволять мені почувати себе фінансово стабільно та оновити деяку техніку”.

Лише у січні цього року уряд Північної Дакоти видав 91 ліцензію на буріння. Нафтовий бум тільки починається, і до того, повільне життя у цій провінції вже незабаром напевно змінитися. Сюди вже швидкими темпами кладуть нафтопровід. Поки розробка не почалася на повну потужність, уряд дозволяє палити природний газ, який є продуктом видобутки нафти. Місцеві мешканці вже охрестили такі вогні символом нафтового буму. Фермери не нарікають, адже нафтовий бізнес дозволить їм відчути фінансову стабільність.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG