Спеціальні потреби

ВООЗ і ЮНІСЕФ стурбовані припиненням вакцинації


Всесвітня організація охорони здоров’я сьогодні оприлюднила свою офіційну заяву, в якій виксловила стурбованість рішенням української влади припинити вакцинацію проти кору та краснухи. Як відомо саме із щепленнями проти цих хвороб пов’язують смерть школяра на Донеччині та захворювання майже сотні людей.

“ВООЗ і ЮНІСЕФ нахвалюють індійську вакцину і лякають Україну наслідками” – під такими заголовками українські інфорамційні агенції розповсюдили заяву трьох організацій – Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) і Центру контролю за захворюваннями (Атланта, США) – щодо вакцинації в Україні. Крім висловлення жалю з приводу рішення влади зупинити примусове щеплення, попередження – це може обернутися Україні епідемією кору та краснухи із серйозними наслідками. Щодо якості вакцини – то вона відмінна, твердять міжнародні чиновники.

“Понад 34 мільйони молодих людей були імунізовані саме цією вакциною. Вакцина проти краснухи того самого виробника використовується в Україні з 2002-го року. Понад 1,3 мільйони осіб було щеплено”, – йдеться у заяві, але там не сказано, що це вакцина, в якій змішали попередні дві – окрему від кору і окрему від краснухи, що вже з’ясували українські журналісти.

Міжнародні організації закликають уряд України завершити та оголосити результати розслідування смерті юнака (17-річного школяра з Краматорська) для того, щоб відновити довіру населення до імунізації. А таокж підтвердити свої зобов’язання щодо стратегії ВООЗ з подолання кору та краснухи в Європі до 2010-го року. Мовляв, це – справа не лише України.

Натомість уряд в особі міністра охорони здоров’я Василя Князевича у середу заявив, що він ініціює проведення міжнародної експертизи за наслідками вакцинації. “Всі конкретні кроки будуть зроблені міжнародними експертами і нашими фахівцями”, – сказав він. Князевич повідомив, що у четвер відправляється до Швейцарії, де проведе зустріч у Женеві з генеральним директором Всесвітньої асоціації охорони здоров`я для того, щоб пояснити, що відбувається в Україні.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG