Спеціальні потреби

Загострюється конфлікт навколо Фонду держмайна


ФДМУ залишається найгарячішою точкою протистояння команд президента і прем`єра. Вони так і не можуть зясувати, хто ж є законним керівником відомства. І Валентина Семенюк, і призначений урядом бютівець Андрій Портнов продовжують одночасно віддавати суперечливі накази працівникам фонду.

У понеділок під час зустрічі із президентом Генпрокурор Олександр Медведько повідомив про порушення кримінальних справ проти урядовців, які виконували накази Портнова. Їм закидають перевищення посадових повноважень. Самого Портнова звинувачують у спробі незаконної приватизації. Адже він педалював продаж одного із найбільших хімічних підприємтв країни – Одеського припортового заводу. Президент Ющенко схвально відгукнувся про дії прокуратури. Принаймні про це говорить речниця глави держави Ірина Ваннікова:

“Не будуть залишені безкарними демонстративні дії навколо ФДМУ та спроби незаконної приватизації”.

Уряд вирішив не загострювати протистояння і пішов на поступки – запланований на завтра продаж Одеського припортового заводу поки що перенесли. Однак сьогоднішнє порушення кримінальних справ сама Тимошенко називає нічим іншим як політичним тиском:

“Президент запросив генпрокурора до себе і в прямому режимі тиску примусив порушити кримінальні справи проти працівників казначейства, урядовців, керівників ФДМУ, як також і проти в.о. Андрія Портнова. Це не проти них порушена кримінальна справа, це справа проти мене особисто, проти уряду, проти чесної приватизації, проти наведення порядку в країні”.

Тим часом у Верховній Раді депутатам вдалося домовитися розглянути приватизаційні питання. На погоджувальній раді вирішили вже цього тижня поставити на голосування як програму приватизації, так і кадрове питання. Таким чином знайшли компроміс між вимогами БЮТ і опозиційних партій. Останні, перед тим як продавати державну власність, хотіли знати, куди будуть спрямовані отримані гроші. А тим часом питання, хто є законним головою ФДМУ поки що залишється без відповіді.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG