Спеціальні потреби

Джон Едвардс підтримує кандидатуру Барака Обами


Джон Едвардс – популярний представник демократичної партії, який кілька місяців тому зняв свою кандидатуру із президентських перегонів, оголосив кого з двох кандидатів, що залишились, він підтримає. Між Гілларі Клінтон та Бараком Обамою він обрав останнього. Обама зараз за крок від перемоги над Гілларі Клінтон. Практично єдиний сегмент населення, який поки що його не надто активно підтримує – це білий робітничий клас. За допомогою Джона Едвардса, популярного саме серед простих білих американців, Обама планує привернути цих виборців на свою сторону.

На мітингу у штаті Мічиган колишній сенатор і в минулому один з конкурентів Обами за президентську номінацію – Едвардс тепер стояв поряд з ним на сцені:

“Цей чоловік відчуває своїм серцем, що настав час об’єднати Америку. І ім’я цієї людини – Барак Обама”.

Едвардсу, який зійшов з перегонів за президентську номінацію останній з усіх інших претендентів – у січні, симпатизує в основному білий робітничий клас, мешканці невеликих міст і сіл центральної частини Америки. Саме представники цього класу на останніх праймеріз в Західній Вірджинії сказали Обамі голосно “ні” – майже 70% населення штату проголосували за Гілларі Клінтон. Раніше Обаму не підтримало біле населення у штатах Огайо та Пенсільванії.

Едвардс до останнього зволікав зі своїм рішенням про підтримку Обами чи Клінтон. Перед цим він проводив активні переговори з ними обома. Втім навіть ставши на бік Обами, Едвардс розсипався компліментами в бік Клінтон:

“Наша партія стала сильнішою завдяки Гілларі Клінтон. Наша країна стала сильнішою завдяки її довгій праці в уряді. І наш кандидат в президенти став сильнішим, завдяки її зусиллям”.

Обама розраховує, що завдяки підтримці Едварда, йому вдасться на наступних праймеріз у п’яти штатах, що ще не голосували, здобути більше голосів білого робочого класу:

“Я сподіваюся, що підтримка цього чоловіка допоможе тим виборцям, які ще не приєдналися до моєї кампанії, подивитися на неї знову”.

Едвардс у свою чергу, можливо розраховує на високу посаду в адміністрації Обами, якщо той стане президентом. Сам Барак зазначив, що Едвардс – це людина, яку кожен хотів би мати у своїй команді.

Керівник виборчої кампанії Клінтон Тері МакОліф каже, що Гілларі не вийде з боротьби, навіть, зважаючи на це рішення Едварда:

“Вона лідирує за кількістю набраних голосів виборців, скорочує відрив за кількістю делегатів хай виборці вирішують. Адже ще шість мільйонів з них можуть взяти участь у виборах у наступні 20 днів”.

У команді Клінтон звичайно розуміють, що підтримка Едвардсом Обами може вирішити долю цієї кампанії. Але заявляють, що боротимуться до останнього.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG